Turska policija hapsi građevince, jedan pokušao da pobegne u Crnu Goru

Turska policija privela je 12 osoba zbog rušenja zgrada u jugoistočnim pokrajinama Gaziantep i Sanliurfa u snažnom zemljotresu koji je u ponedeljak pogodio Tursku, a među privedenima su i izvođači radova, prenela je turska agencija DHA.

Najmanje 6.000 zgrada srušilo se nakon što je potres magnitude 7,8 stepeni pogodio taj region, usmrtivši više od 28.000 ljudi, što je izazvalo bes građana zbog loše gradnje.

Očekuju se nova pritvaranja, pošto je državni tužilac u Dijarbakiru, jednoj od 10 jugoistočnih pokrajina pogođenih potresom, izdao naloge za hapšenje 29 osoba.

Jedan od uhapšenih bio je izvođač radova na zgradi u Gazijantepu, objavila je agencija, dodajući da ga je policija pronašla u Istanbulu, prenosi Index.

Tužioci su pokrenuli nekoliko istraga u više pokrajina, uključujući Kahramanmaras, u kojoj se nalazi okrug Pazarčik, gde je bio epicentar potresa.

Graditelj luksuzne trinaestospratne zgrade „Rezidencija Renesans“ u turskom gradu Antakiji, koja je uništena u zemljotresu, priveden je na aerodromu u Istanbulu u pokušaju da pobegne u Crnu Goru.

Usred ruševina jedna zgrada ostala netaknuta

Hiljade korisnika Tvitera dele sliku zgrade u Kahramanmarasu, epicentru tragedije u Turskoj, koja jedina stoji netaknuta zemljotresom među ruševinama.

U pitanju je predstavništvo Komore građevinskih inženjera u gradu, dok raste bes zbog lošeg sprovođenja građevinskih propisa u Turskoj, što je dovelo do urušavanja mnogih zgrada u katastrofalnim zemljotresima.

 

Kako se gradi u Turskoj pa su čitavi gradovi POTONULI?

 

Izvor: Agencije

Foto: Beta_AP

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE