
Električni Fijat iz KG? Znaćemo 28. aprila
Državni vrh i predstavnici kompanije Stellantis najaviće 28. aprila da će se u kragujevačkoj fabrici proizvoditi novih modela električnih automobila, nezvanično saznaje InfoKG.
Navodno je reč o automobilu na električni pogon, a pretpostavlja se da se radi o modelu Fiat Panda. Tog dana će zaposleni u kragujevačkoj fabrici dobiti i bonus efikasnosti od oko 10.000 dinara, piše portal InfoKG.
Proteklih godina u medijima se bezbroj puta nagađalo o proizvodnji novog modela u Kragujevcu, ali nije bilo zvaničnih informacija, tačnije sve je bilo svedeno na nagađanja.
Iz nekoliko izvora portal InfoKG je dobio informaciju da će se u kragujevacu proizvoditi automobil na električni pogon.
Za sada nije precizirano o kom modelu je reč, ali pretpostavlja se da to može biti „Fiat Panda“.
Ovo nije prvi put da se pominje električni model u kragujevačkoj fabrici.
Početkom aprila to je pomenuo predsednik Samostalnog sindikata Fijat plastika Zoran Miljković, kada je rekao su dobili nezvaničnu informaciju iz kabineta premijerke Srbije da će proizvodnja Fijata ostati ovde, a da će se od 2023. proizvoditi električni modeli, najverovatnije – Fijat panda.
Izvor: Nova.rs
Foto: Pixabay