Zlatibor

Zlatibor odmah iza Beograda: Od početka godine privukao više od 193.000 turista

Zlatibor je u maju ove godine posetilo 41.549 turista, što ga pozicionira na drugo mesto po ukupnom turističkom promet, iza Beograda, dok je od početka godine bilo 193.319 dolazaka, osam odsto više nego u isto vreme 2025. godine.U maju je stvareno 111.380 noćenja, dok je u prvih pet meseci ove godine bilo ukupno 556.738 noćenja, odnosno 4,8 odsto više nego u isto vreme 2025. godine, objavila je Turistička organizacija Zlatibor.

Domaći turisti su od početka godine ostvarili 391.371 noćenje, dok su strani turisti ostvarili 165.367.

Najviše stranihturista bilo je iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Severne Makedonije, Kine i Rusije.

„Rezultati koje beležimo potvrđuju da Zlatibor iz godine u godinu opravdava poverenje gostiju i da se ulaganja u razvoj turističke ponude, infrastrukture i promociju isplate. Posebno nas raduje rast broja domaćih turista, ali i sve veće interesovanje gostiju iz inostranstva“, rekao je direktor TO Zlatibor Vladimir Živanović.

Kačamak kao gastronomski doživljaj: Gde se tradicija Zlatibora susreće sa savremenom kuhinjom

Naveo je da je za letnju sezonu pripremljen bogat program i izrazio uverenje da će Zlatibor i ovog leta biti jedan od najposećenijih turističkih centara u Srbiji.

Posetioce Zlatibora tokom leta očekuju brojne manifestacije, vožnja Gold gondolom, obilazak Stopića pećine, vodopada u Gostilju, Kaubojskog grada i Muzeja na otvorenom „Staro selo“ u Sirogojnu, sadržaji na Torniku, Avantura park i Dino park, kao i brojne mogućnosti za aktivan odmor u prirodi.

Saznajte sve o dešavanjima u biznisu, budite u toku sa lifestyle temamaPRIJAVITE SE NA NAŠ NEWSLETTER

Izvor: BIZLife

Foto: Magnific/wirestock_creators

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2026. bizlife.rs | Sva prava zadržana.