
Rebiću ISTEKAO MANDAT, dobija novu FUNKCIJU
Vladimir Rebić dobio je rešenje da se premešta na mesto savetnika ministra, nakon što mu je istekao mandat na mestu direktora policije, javili su mediji.
Kako prenosi N1 pozivajući se na svoja saznanja, Rebiću je mandat istekao u nedelju, 19. decembra. Portal dodaje i da Rebić 9. januara stiče uslove za penziju.
Dužnost direktora policije obavlja Rebićev pomoćnik Dragan Vasiljević od oktobra, kada je Rebić otišao na odmor.
Po zakonu, direktora policije postavlja Vlada na pet godina, na predlog ministra unutrašnjih poslova, po sprovedenom javnom konkursu a iz MUP još nije saopšteno kada će on biti raspisan.
Rebić je tokom hapšenja bivše državne sekretarke MUP, kratko komentarisao da „ne zna ništa o hapšenju, jer je tada bio na odmoru“.
Izvor: Beta
Foto: screenshot