
Neočekivana tužba: Deoničari bi da „odlože“ preuzimanje Tvitera
Penzioni fond Floride tužio je Elona Maska i Tviter, sa ciljem da spreči milijardera da brzo završi planirano preuzimanje te društvene mreže za 44 milijarde dolara.
U tužbi podnetoj pred sud u Delaveru, fond je rekao da, prema zakonu Delavera, Mask ne može završiti preuzimanje najmanje do 2025. godine, osim ako vlasnici dve trećine deonica koje nisu u njegovom „vlasništvu“ ne odobre.
U tužbi se navodi da je Mask postao „zainteresovani deoničar“ nakon što je preuzeo više od devet posto udela u Tviteru, zbog čega je potrebno odlaganje.
Tviter i njegov odbor, uključujući izvršnog direktora Paraga Agravala, takođe su tuženi.
Tužba nastoji da odloži preuzimanje najmanje do 2025. godine, proglasi da su direktori Tvitera prekršili svoje fiducijarne dužnosti i nadoknadi troškove.
Dok je Tviter saopštio da neće ništa komentarisati, advokati Elona Maska nisu bili dostupni za komentar povodom ove novonastale situacije.
Mask vodi i kompaniju za električne automobile Tesla i najbogatija je osoba na svetu, prema časopisu Forbes.
Izvor: Klix, BIZLife
Foto: Beta_AP