
Momirović: Veliko PITANJE POLITIZACIJE Rio Tinta
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Tomislav Momirović izjavio je da Vlada Srbije neće uraditi ništa bez završetka studije o proceni uticaja na životnu sredinu projekta „Jadar“, dodajući da, osim toga, još 17 institucija treba da se izjasni o tom projektu.
„I onda će građani pred sobom imati sve relevantne podatke. Odluke nećemo donositi bez građana, kojima ćemo pokazasti sve benefite i rizike“, rekao je Momirović za Večernje novosti, upitan o projektu eksploatacije litijuma.
Kako je naveo, „postoji veliko pitanje politizacije slučaja Rio Tinta“.
„Taj projekat ima velike ekonomske benefite, ako se realizuje prosečna plata u lozničkom kraju će biti veća od 1.500 evra, verovatno bi u ovom gradu u narednih 10 godina bio otvoren i univerzitet, doselio bi se veliki broj mladih…Tačno je da projekat ima i određene ekološke rizike i mi od njih ne bežimo“, rekao je Momirović.
Prema njegovim rečima, „ministarstvo na čijem je čelu je izdalo preduslove kako bi bila urađena studija o proceni uticaja na životnu sredinu“.
„Mi smo svesni rizika, oni postoje, ali kataklizmične najave kakve se mogu čuti su potpuno neprimirene i odudaraju od realnosti“, naveo je Momirović.
Izvor: Beta
Foto: MGSI