Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

Đoković opet BROJ JEDAN: Srpski teniser 10. put osvojio Australiju

Novak Đoković vratio se na vrh svetskog tenisa, osvojivši 10. titulu Otvorenog prvenstva Australije, pobedom u finalu nad Grkom Stefanosom Cicipasom.

Srpski teniser je savladao Cicipasa sa maksimalnih 3:0, po setovima 6:3, 7:6 i 7:6 i tako još jednom potvrdio apsolutnu vladavinu na Australian Open turniru, gde je osvojio najviše titula, ukupno 10.

Takođe, ova titula mu je obezbedila povratak na prvo mesto ATP liste.

Inače, ovo je Đokovićev 22. grend slem titulu u karijeri, čime se po broju najvažnijih trofeja izjednačio sa Rafaelom Nadalom.

Na putu do svog desetog Australijan opena Đoković je izgubio samo jedan set, a dobio je 40 uzastopnih mečeva odigranih u Australiji.

Podsetimo, prošle godine Srbinu je bilo zabranjeno da igra Gren slem u Melburnu.

Odlukom australijskih vlasti, Đoković je deportovan je iz te zemlje i zabranjeno mu je da u nju ulazi do 2025. godine. Nova australijska vlada poništila je zabranu, dozvoljavajući Novaku da se takmiči.

Izvor: BIZLife, RTS, Agencije