Vređali javni moral: Zabranjen ulazak u Srbiju za osam učesnika Evroprajda

Policija je podnela dve krivične prijave i donela meru o zabrani ulaska u Srbiju za osam osoba koje su tokom održavanja manifestacije Evroprajd 2022 svojim ponašanjem vređali javni moral.

Državljani Turske i Italije identifikovani su i protiv njih podneta je krivična prijava zbog sumnje da su izazvali nacionalnu, rasnu i versku mržnju i netrpeljivost.

Za ovim osobama je raspisana potraga, jer nisu dostupni srpskim istražnim organima.

Policija je najavila da će nastaviti da utvrđuje identitet i eventualno zabrani ulazak drugim učesnicima manifestacije Evroprajda 2022.

Dodaje se i da će „u konsultaciji sa Višim javnim tužilaštvom za visokotehnološki kriminal biti preduzete mere u cilju daljeg postupanja prema osobama koje su na Instagramu i Tviteru delile objave sa ekstremističkim sadržajem upućene pripadnicima LGBT zajednice“.

Policija će protiv tih osoba podneti dve krivične prijave zbog sumnje da su počinili krivično delo ugrožavanje sigurnosti, kaže se u saopštenju.

„Policijski službenici nastavljaju dalji rad na utvrđivanju identiteta i eventualnog stavljanja na meru odbijanja ulaska drugih učesnika manifestacije Evroprajda, kao i na utvrđivanju identiteta pošiljaoca pretnji Info centru Evroprajd 2022, koje su upućene putem imejl adresa pre održavanja manifestacije“, zaključuje MUP.

Izvor: Beta, RTS

Foto: BIZLife

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE