Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

„Orlovi“ završili učešće na Mundijalu, Švacarci odneli pobedu

Fudbaleri Srbije izgubili su od Švajcarske 3:2 u trećem kolu Grupe G, čime su završili učešće na Mundijalu u Kataru.

Srbija je još jednom na turniru primila tri pogotka, ovog puta nije uspela da izvuče ni remi, pa takmičenje u Kataru završava sa samo jednim osvojenim bodom na poslednjem mestu u grupi.

„Orlovi“ poveli, ali trebalo više sreće…

Piskijevi „orlovi“ imali su u prvom poluvremenu prednost od 2:1, ali kao i u utakmici protiv Kameruna – zakazala je odbrana.

Napadački potencijal su iskazali samo u prvom poluvremenu, kada su Mitrović i Vlahović preokrenuli prednost protivnika do koje je stigao golom Šaćirija u 20. minutu.

Embolo je u finišu prvog dela doneo izjednačenje Švajcarskoj i nagovestio da „orlove“ čeka izuzetno težak zadatak u drugih 45 minuta.

Frojler je na startu drugog dela još jednom savladao Vanju Milinkovića-Savića i već tu je bio kraj.

Srbija završava učešće na Mundijalu, a Švajcarska sa drugog mesta ide u osminu finala, gde će igrati protiv Portugalije.

Kamerun je savladao Brazil 1:0 u utakmici bez rezultatskog značaja, a „karioke“ će kao prvoplasirana ekipa u grupi igrati protiv Južne Koreje u nokaut fazi takmičenja.

VEST DANA: Počinje Mundijal u Kataru

Izvor: BIZLife, RTS