
I u Srbiji menadžment kvalitetom po evropskim standardima
Udruženje za menadžment kvalitetom i poslovnu izvrsnost Srbije (SRMEK) postalo je članica Evropske fondacije za menadžment kvalitetom (EFQM), čime će domaće firme, institucije i pojedinci dobiti pristup znanju najboljih menadžera na svetu, saopštila je danas Privredna komora Srbije (PKS).
Predsednik SRMEK Jovo Lojanica kazao je da je naziv tog udruženja već upisan ;na jedinstveni spisak zvaničnih članica na sajtu Evropske fondacije i ima pravo da koristi njihov logo.
„Ovo je naša velika radna pobeda, i za nas i za Srbiju, i zbog toga svi treba da osećamo ponos. Uz pametan pristup, članstvo u Evropskoj fondaciji može mnogo da pomogne privredi Srbije“, kazao je Lojanica. U planovima za 2018. godinu SRMEK ima školovanje prvih ocenjivača i uključenja naprednijih firmi u ciklus ocenjivanja za Evropsku nagradu za poslovnu izvrsnost.
Izvor: Beta
Foto: Pixabay