Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    Hakeri najveće pljačke kriptovaluta VRATILI TREĆINU

    Hakeri koji stoje iza jedne od najvećih pljački kriptovaluta ikada vratili su više od trećine od 613 miliona dolara vrednih digitalnih novčića koje su ukrali, saopštila je kompanija koja je bila meta napada.

    Poly Network, decentralizovana finansijska platforma koja olakšava direktne transakcije, objavila je na Tviteru da je 260 miliona dolara od ukradenog novca vraćeno, ali da i dalje nedostaje je 353 miliona.

    Kompanija, koja omogućava korisnicima da razmenjuju digitalne valute, saopštila je u utorak da je hakovana i pozvala krivce da vrate ukradena sredstva, preteći sudskim postupcima.

    Hakeri su iskoristili ranjivost u digitalnim ugovorima koje Poly Network koristi za prebacivanje imovine između različitih blokčejnova, prema kompaniji za blockchain forenziku „Chainalysis“

    Osoba koja tvrdi da je izvršila hakovanje rekla je da je to učinila „iz zabave“ i da je htela da „razotkrije ranjivost“ pre nego što je drugi iskoriste, po analitičkoj kompaniji za blockchain tehnologiju „Elliptic and Chainalysis“.

    „Oduvek je bio plan“ da se novac vrati napisao je navodni haker i dodao da ga novac ne zanima mnogo.

    Hakeri ili haker nisu identifikovani, a agencija Rojters nije mola da proveri autentičnost poruka.

    Pljačka spada među najveće u istoriji decentralizovanih platformi za finansijske transakcije u kriptovalutama, nadmašivši hakerski napad na platformu „Coincheck“ sa sedištem u Tokiju 2018. u kojem je ukradeno 530 miliona dolara u bitkoinima.

    Gok razmena, takođe sa sedištem u Tokiju, doživela je krah 2014. godine nakon što je izgubila pola milijarde dolara u bitkoinima.

    Napad na Poly Network dolazi kada su gubici od krađe, hakovanja i prevara u vezi sa decentralizovanim finansijama (DeFi) dostigli rekordan nivo, prema kripto obaveštajnoj kompaniji CipherTrace.

    Međutim, sa 600 miliona dolara, najnovija krađa daleko je nadmašila 474 miliona dolara kriminalnih gubitaka za koje je CipherTrace rekao da ih je od januara do jula registrovao čitav sektor DeFi. Krađe su ilustrovale rizike uglavnom neregulisanog sektora i mogle bi privući pažnju regulatora.

    DeFi platforme omogućavaju strankama da obavljaju transakcije, obično u kriptovalutama, direktno bez banaka ili berzi. Sektor je doživeo procvat tokom prošle godine, sa platformama koje sada upravljaju digitalnim kovanicama vrednim više od 80 milijardi dolara.

    Zagovornici DeFi-a kažu da ljudima i preduzećima nudi besplatan pristup finansijskim uslugama, tvrdeći da će tehnologija smanjiti troškove i povećati ekonomsku aktivnost. Ali tehničke greške i slabosti u njihovom kodu mogu ih učiniti ranjivim na hakovanje.

    Najveća PLJAČKA KRIPTOVALUTA ikada – nestalo 600 miliona USD

    Izvor: BIZLife

    Foto: Pixabay

    What's your reaction?

    Ostavite komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE