EU

Gde su u EU najskuplje kirije – a gde možete da prođete jeftinije?

Cene nekretnina u EU porasle su za 48% između 2010. i 2023. godine, dok su troškovi stanovanja, uključujući režije, značajno porasli u nekim državama članicama, prema najnovijem izveštaju Eurostata o stanovanju u Evropi.

Građani Irske suočili su se s najvišim troškovima stanovanja, uključujući vodu, struju i plin, u 2023. godini, koji su bili dvostruko veći od proseka EU, navodi Eurostat.

Parovima sa decom 20.000 evra za kupovinu nekretnine

Drugo najskuplje mesto prema izveštaju je Luksemburg (86% iznad proseka EU), a zatim Danska (80% iznad proseka).

S druge strane, ljudi u Bugarskoj i Poljskoj imali su najniže troškove stanovanja, sa cenama  61% i 56% ispod proseka EU.

Posmatrajući razvoj cena, Eurostat beleži da su troškovi stanovanja u Irskoj između 2010. i 2023. porasli sa 117% iznad proseka EU na 101%, što znači da su se udvostručili.

Troškovi su porasli u 17 država članica tokom istog perioda0, dok su pali u 9 država, uključujući Grčku, Kipar i Španiju. Troškovi stanovanja ostali su nepromijenjeni u Poljskoj.

Izvor: BIZLife

Foto: Unsplash

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE