
BASNOSLOVNE CIFRE: Najskuplja kuća u BG prodata za 5 MILIONA EUR
U prvih pola godine u Srbiji se trgovalo sa skoro 90.000 stanova.
Najskuplji kvadrat prodat je u Beogradu na vodi, a najskuplja kuća na Savskom vencu – koštala je čak pet miliona evra.
Nekretninama se najčešće trguje za keš, u 63 odsto slučajeva.
Četvrtina svih nekretnina kojima se trguje je bila na teritoriji Beograda. Od toga je najviše stanova prodato u Zemunu, više od 2.800, pokazuju podaci Republičkog geodetskog zavoda.
Kada je reč o vikendicama, najviše ih je prodato u Grockoj i Sopotu, ukoliko posmatramo Beograd. Inače ih je najviše bilo u Inđiji, piše RTS.
Najskuplji stan, očekivano, prodat je u Beogradu na vodi. Najskuplja kuća na Savskom vencu, čak pet miliona evra.
Neverovatno zvuči podatak i o cenama garažnih mesta. Najskuplje garažno mesto bilo je na Čukarici i koštalo je čak 40.000 evra.
Najtraženiji stanovi u Zemunu
Dragana Milićević Sekulić iz Geodetskog zavoda kaže za RTS da su kuće na Savskom vencu tradicionalno najskuplje u Srbiji.
„Ako posmatramo iz ugla RGZ, ta cena je cena sa tržišta, cena po kojoj su se kupac i prodavac dogovorili, samo iz tog ugla možemo da posmatramo. Šta ta kuća ima, teško da možemo da znamo jer nemamo te informacije“, rekla je Milićević Sekulić gostujući u Beogradskoj hronici.
Smatra da na cenu nepokretnosti najviše utiču ponuda i potražnja.
Prema njenim rečima, u Beogradu su stanovi najtraženiji u opštini Zemun, a ako se posmatra Srbija, najviše su se prometovali stanovi u Novom Sadu.
Izvor: RTS
Foto: Pixabay