Luka Komazec

Luka Komazec imenovan za generalnog direktora Perutnina Ptuj Grupe

Perutnina Ptuj Grupa, vodeća vertikalno integrisana kompanija prehrambene industrije, specijalizovana za proizvodnju živinskog mesa i prisutna na osam tržišta Centralne i Jugoistočne Evrope, danas je imenovala Luku Komazeca za generalnog direktora (CEO), koji je tom prilikom i zvanično preuzeo dužnost

Komazec ima više od 15 godina iskustva na izvršnim rukovodećim pozicijama, tokom kojih je vodio operativno složene kompanije u Centralnoj i Zapadnoj Evropi. Pre preuzimanja rukovodeće funkcije u Perutnina Ptuj Grupi, bio je izvršni direktor za Evropu u kompaniji Aggreko, gde je bio jedan od ključnih nosilaca evropske strategije energetske tranzicije. Pre toga, više od deset godina vodio je Resaltu, koju je razvio u vodeću nezavisnu kompaniju za energetske usluge u Centralnoj i Jugoistočnoj Evropi. Resaltu su finansijski podržali Evropska investiciona banka i Evropski investicioni fond, a 2024. godine postala je deo Aggreko grupe. Komazec je stekao Executive MBA diplomu na IEDC Bled School of Management i diplomirao ekonomiju na Univerzitetu u Ljubljani.

Na poziciji generalnog direktora Perutnine Ptuj Komazec nasleđuje Envera Šišića, koji je funkciju obavljao od 21. februara 2019. godine. Nakon više od sedam godina na čelu Grupe, Šišić će preuzeti funkciju predsednika Nadzornog odbora, gde će i dalje pružati podršku strateškom usmeravanju Grupe na nivou korporativnog upravljanja.

„Luka donosi upravo onu kombinaciju operativne izvrsnosti, iskustva u vođenju poslovanja na više tržišta i progresivnog načina razmišljanja koja je Perutnini potrebna u ovoj novoj fazi razvoja. Njegovi dosadašnji rezultati u razvoju složenih industrijskih sistema, uz istovremeno održavanje visokog nivoa profitabilnosti i korporativnog upravljanja, čine ga izvrsnim izborom za našu Grupu“, istakao je Šišić.

„Perutnina Ptuj svakodnevno obezbeđuje hranu za gotovo dva miliona ljudi, a to je moguće zahvaljujući posvećenosti više od 5.700 zaposlenih na osam tržišta. Moj prvi prioritet je da upoznam ljude, procese i vrednosti koje čine temelje ove kompanije i da na njima nastavim da gradim njen dalji razvoj, s ciljem da Perutnina Ptuj postane jedna od vodećih evropskih kompanija u oblasti živinarstva i prehrambene industrije unutar evropske platforme MHP-a“, rekao je Komazec.

O Perutnina Ptuj Grupi

Perutnina Ptuj Grupa (PPG) je vodeći regionalni proizvođač živinskog mesa i proizvoda od živinskog mesa i najveći vertikalno integrisani prehrambeni sistem u Jugoistočnoj Evropi. S tradicijom dugom više od 120 godina, Grupa obuhvata 14 proizvodnih pogona u osam zemalja i zapošljava više od 5.700 ljudi.

Kao moderna, izvozno orijentisana kompanija, Perutnina Ptuj oko 79% svoje proizvodnje izvozi u više od trideset zemalja širom sveta i svakodnevno snabdeva više od tri miliona potrošača. Grupa se pridržava najviših standarda kvaliteta, bezbednosti i sledljivosti („od njive do trpeze“) i poseduje brojne međunarodne sertifikate, uključujući IFS, BRC i HALAL.

Posvećena održivom razvoju i dobrobiti životinja, Perutnina Ptuj bila je pionir u uvođenju uzgoja pilića prilagođenog dobrobiti životinja (tzv. Friendly farming pristup), kao i sertifikovane proizvodnje bez antibiotika u regionu. Od 2019. godine Grupa je deo MHP SE, što dodatno jača njen položaj vodeće međunarodne prehrambene i poljoprivredne kompanije.

Za više informacija posetite: perutninaptujgroup.com

Saznajte sve o dešavanjima u biznisu, budite u toku sa lifestyle temamaPRIJAVITE SE NA NAŠ NEWSLETTER

 

Izvor: BIZLife

Foto: Anže Krže, Mediaspeed.net

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2026. bizlife.rs | Sva prava zadržana.