Trka za predsednika FSS: Nedimović FAVORIT u odnosu na Vidića?

Bivši ministar poljoprivrede Branislav Nedimović i fudbalska legenda Nemanja Vidić će, po svemu sudeći, biti kandidati za predsednika Fudbalskog saveza Srbije.

Čini se da je u ovom trenutku favorit Nedimović koji je potvrdio za „Žurnal“ da će biti kandidat.

„Očekujem da izbori budu raspisani i da svako ko smatra da može da vodi Savez, a član je Skupštine, iskoristi svoje demokratsko pravo i kandiduje se za predsednika. Svih 83 člana Skupštine mogu da se kandiduju uz podršku pet drugih članova i sve priče da nemamo demokratiju pašće u vodu kad se budu prebrojavali glasovi“, rekao je on.

Nekadašnji ministar poljoprivrede ističe i da želi još protivkandidata.

„Uvek je dobro da ima više kandidata. Ko skupi više glasova, a glasovi se dobijaju poverenjem – pobediće. To je demokratski i jedini ispravan put do izbora predsednika“, rekao je Nedimović.

Izborna skupština će biti najverovatnije 14. marta u prostorijama SC FSS Staroj Pazovi.

Trener FK Partizan ne vidi boljeg od Vidića

Trener Partizana Gordan Petrić ne krije da bi voleo da Nemanja Vidić bude novi predsednik FSS i nema dilemu da bi Vidićev dolazak na čelo krovne organizacije bio pun pogodak.

„Ako se Nemanja Vidić kandiduje za predsednika i hoće da pomogne srpskom fudbalu, ne vidim nijednog protivkandidata sa druge strane. Ko god se od nas kandiduje“, jasan je strateg Partizana.

Izvor: Sportske, Sportal

Foto: screenshot, Beta

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE