Mala večnost zadovoljstva na grčki način

Od nedavno vas ponosni domaćini Mezea čekaju u svojoj letnjoj bašti – a sa njom i još jači doživljaj duha gostoprimstva i široke lepeze izuzetnih ukusa u šarmantnom ambijentu “na otvorenom”.

Šest je meseci od kada je u Beograd prošle jeseni stigao vaš već omiljeni restoran iz proslavljenog lanca autentične grčke kuhinje “Meze By Elliniko” iz Soluna – čime je topli doživljaj tradicionalnog duha “filoksenije” i uz biranu ponudu gastronomskog majstorstva eminentnih lidera grčkog ugostiteljstva svima postao dostupan “u par koraka”!

Uz “Meze” se uživalo i veselilo u proteklom periodu kao da su već brojne godine iza ovog pivotalnog mesta okupljanja grčke kulinarske kulture i gostoprimstva u Beogradu. Sa inspiracijom iskonskih mirisa, ukusa, aroma i zvukova “Elade” se maštalo o plavetnilu neba i talasa koje nas asociraju na najlepši period godine. Sreću povodom ovog zajedničkog mini-jubileja zadovoljstava, druženja i užitaka svim čulima – od sada i u letnjoj bašti restorana – Meze je podelio sa svojim vernim posetiocima, prijateljima kuće i eminentnim partnerima iz Grčke, u čijim proizvodima leži jedna od tajni uspeha i pozitivnih utisaka koji se ovde redovno stiču i osvežavaju.

“Eksperti kažu da se cipuro i uzo probaju “na čisto”, bez leda ili dodataka, ali je za mene najbolji način – kada se u njima uživa u pravom društvu i veselju!” ističe Nikos Kacaros ispred četvrte generacije vlasnika svetski čuvene i od osnivanja nagrađivane porodične “Distilerije Kacaros” iz mesta Tirnavos – u kojoj je davne 1856. godine nastao originalni recept za uzo iz ruku njegovog pradede. “Svi naši vrhnuski proizvodi – a tu ističem uzo, cipuro “Ejnžel tirs” i “Paliomeno”, mastihu i vina “Aria” – prava su remek-dela višedecenijskog distilerskog umeća, dostupna u 33 zemalja sveta na 5 kontinenata”, kaže Kacaros. “Činjenica da samo u Evropi postoji 12,000 grčkih restorana – a da beležimo nikada veće porudžbine iz Severne Amerike, Australije i Azije izuzetno nam puno znači u kreiranju jedinstvenog doživljaja grčke gastronomije širom sveta – i u nama omiljenoj Srbiji!”

Vinarija porodice Gerovasiliu je sinonim za najfinija grčka vina već decenijama, a na ličnu želju samog vlasnika vinarije Vangelisa Gerovasiliua –  od marta su ekskluzivno u Mezeu dostupne neke od najčuvenijih etiketa – Malagusia, Šardone, Ksinomavro i Avaton.

“Neizmerno smo zahvalni dragim domaćinima, gostima, partnerima i celom našem predanom osoblju na divnom dočeku koji smo doživeli u ovih 6 meseci našeg postojanja u Beogradu. Omogućili smo da pravi ambijent, iskustvo i ukusi autentičnih recepata grčke kuhinje budu izraženi kroz dostupnost korišćenja autentičnih proizvoda iz naše zemlje i ovde u Srbiji. Najbolja grčka feta, maslinovo ulje, uzo, cipuro i vina koje koristimo i serviramo u okviru našeg bogatog menija izraz su naše “filoksenije” – kojom smo još više približili naša dva naroda i sve one koji uživaju u pravom grčkom iskustvu. Meze by Elliniko nije samo restoran, već i svojevrstan izraz kulture koja predstavlja Grčku širom sveta – i retko gde se osećamo ovako prijatno kao kod vas!” istakao je Jorgos Subasis, izvršni direktor matičnog lanca restorana iz Grčke “To Elliniko”.

Kao i u postojbini jedne od najzdravijih trpeza sveta – sve ima poseban doživljaj i ukus kada se po lepom vremenu radi – napolju, u opuštenom i spontanom duhu. Zbog toga velika letnja bašta Mezea – uprkos mestimično lošem vremenu – već nedeljama unazad ugošćuje njegove poklonike u proširenom ukupnom kapacitetu restorana od preko 150 mesta. Niste još bili? Nema razloga da čekate – niti da nosite kišobran…

Meze By Elliniko vas očekuje da nazdravimo od srca sa “Jamas!” na adresi Bulevar Maršala Tolbuhina 34a (Novi Beograd) – u bašti ili restoranu – od podneva do 23 časa svakog dana osim ponedeljka.

Izvor: BIZLife

Foto: Meze by Elliniko/Nataša Stanković

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE