Goran Vesić

Ponovo će se odlučivati o pritvoru za Gorana Vesića

Apelacioni sud u Novom Sadu je ukinuo rešenje Višeg suda kojim je odbijen predlog za određivanje pritvora bivšem ministru građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goranu Vesiću.

Sud je uvažio žalbu Višeg javnog tužilaštva (VJT) u Novom Sadu i vratio predmet prvostepenom sudu na ponovno odlučivanje, navodi Televizija N1.

Кrivično vanpretresno veće Višeg suda u Novom Sadu donelo je 31. decembra 2024. rešenja kojima je u odnosu na okrivljenog Gorana Vesića, kao i Anitu Dimoski i Jelenu Tanasković odbijen predlog za određivanje pritvora, saopštio je Viši sud.

„Okrivljenim Dimoski i Tanasković je produženo trajanje mera zabrane napuštanja stana. U odnosu na okrivljene Nebojšu Šurlana, Slobodana Naumovića, Ljiljanu Milić Marković, Marinu Gavrilović, Dejana Todorovića, Milana Jelkića, Zoricu Slavković Marjanović, Dušana Jankovića, Milana Spremića i Jasnu Stojiljković Milić usvojen je predlog VJT i produžen pritvor“, navelo se tada u saopštenju.

Više javno tužilaštvo u Novom Sadu podiglo je 30. decembra optužnicu protiv 13 osoba, uključujući bivšeg ministra saobraćaja Gorana Vesića i bivšu direktorku Infrastrukture železnice Srbije Jelene Tanasković, zbog pada nadstrešnice na ulazu u Železničku stanicu Novi Sad, u kom je poginulo 15 osoba.

Saznajte sve o dešavanjima u biznisu, budite u toku sa lifestyle temama. PRIJAVITE SE NA NAŠ NEWSLETTER.

Izvor: N1

Foto: Beta_AP

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE