
Ovo je najvrednija kompanija u Evropi
Nemački proizvođač softvera SAP postao je najveća kompanija po tržišnoj kapitalizaciji u Evropi.
Tržišna vrednost kompanije na berzi u Frankfurtu dostigla je vrednost od 314 milijardi evra, javila je nemačka agencija dpa.
SAP je tako s vrha liste potisnuo danskog farmaceutskog giganta Novo Nordisk, čija tržišna vrednost iznosi 310 milijardi evra.
SAP, sa sedištem u Valdorfu, na jugozapadu Nemačke, podstaknut je računarstvom u oblaku i procvatom veštačke inteligencije.
S druge strane, danski farmaceutski div izgubio je približno polovinu vrednosti od prošle godine, kada je dostigao rekord na račun razvoja revolucionarnog leka za mršavljenje, prenosi dpa.
Istraživanje konsultantske firme EY pokazalo je da su 62 od 100 najvrednijih svetskih firmi sa sedištem u SAD. Od toga samo tri imaju sedište u Nemačkoj, a to su SAP, Siemens i Deutsche Telekom.
Saznajte sve o dešavanjima u biznisu, budite u toku sa lifestyle temama. PRIJAVITE SE NA NAŠ NEWSLETTER.
Izvor: Seebiz
Foto: unsplash