Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    Šta je NFT?

    Otvoren prvi muzej NFT-a na svetu

    U Sijetlu je otvoren prvi muzej umetnosti nezamenjivih tokena (NFT) na svetu, koji ima za cilj da stavi akcenat na digitalnu umetnost zasnovanu na blokčejnu.

    NFT je vrsta digitalne imovine kojoj je u poslednje vreme porasla popularnost. Nedavno su se NFT umetnička dela prodala za milione dolara. Muzej u Sijetlu ima još jedan cilj, a to je edukacija javnosti o ovom relativno novom tržištu NFT-a.

    „Stvarno smo razumeli značaj mogućnosti da posmatramo ovu vrstu posla na način koji vam omogućava da usporite i primetite sve zamršenosti“, kaže Dženifer Vong, suosnivač i kustos muzeja NFT u Sijetlu.

    Maksim Surguj, lokalni digitalni umetnik, prisustvovao je otvaranju muzejske izložbe „Razgovor o klimi“. Njegovi radovi su dostupni na NFT mreži, ali se mogu i štampati.

    „Ranije, bez obzira da li ste razvili digitalno ili fizičko umetničko delo, bilo je mnogo ograničenja u pogledu toga ko je mogao da pristupi umetničkom delu ili kako bi mogao da ga poseduje“, kazao je Surgui, koji radi u IT industriji u Sijetlu i istražuje kripto-baziranu umetnost.

    NFT su digitalni tokeni koji predstavljaju vlasništvo nad umetničkim delima i drugim vrednim predmetima iz stvarnog sveta. U izveštaju piše da se procenjuje da će svetska NFT industrija premašiti 21 milijardu dolara do 2022.

    NFT Pixabay

    Panamci će koristiti kripto sredstva

    Na drugom mestu, Nacionalna skupština Paname usvojila je meru za regulisanje upotrebe i marketinga kripto imovine. Stručnjaci su upozorili da bi to moglo da naruši reputaciju Paname kao lokacije sa malo finansijske otvorenosti. Nezavisni političar je rekao da je zakon većeg obima od onog koji je El Salvador odobrio prošle godine.

    Prema novom zakonu, Panamci će sada moći da koriste kripto sredstva kao oblik plaćanja za bilo koju građansku ili komercijalnu transakciju koja nije zabranjena zakonom u zemlji. Nacija je na listi poreskih rajeva Evropske unije, a zakon ne bi učinio da izgleda otvorenije, rekao je analitičar.

    On je objasnio da je Panama već u lošoj situaciji. Ove tehnike plaćanja zaobilaze procese koje međunarodne organizacije pozivaju da koristi.

    Skupština je usvojila zakon sa 38 glasova ,,za“, dva uzdržana i sa nijednim glasom protiv. Sada ide predsedniku Laurentinu Kortizu na potpis.

    Prema Hozeu Fabregi iz CriptoSPA, centra za kripto i blokčejn usluge, ova mera bi takođe mogla da natera institucije, koje su uspostavile prepreke, da koriste kriptovalute uz dalju saradnju.

    Izvor: BIZLife

    Foto: Pixabay

    What's your reaction?

    Ostavite komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE