Ko je francuski milijarder koji je poginuo u padu helikoptera?

Francuski milijarder i poslanik Olivije Daso, jedan od naslednika kompanije Daso (Dassault) koja proizvodi borbene avione, poginuo je u padu helikoptera blizu Dovila na severozapadu zemlje.

Olivije Daso (69) bio je najstariji sin pokojnog industrijalca Serža Dasoa čija kompanija proizvodi avione Falcon, Mirage i Rafale, a poseduje i list Le Figaro.

Procenjuje se da je Daso bio „težak“ oko šest milijardi evra, što je uglavnom nasledio od oca.

Predsednik Francuske Emanuel Makron je u tvitu odao poštu poslaniku desničarske stranke Republikanci.

Olivije Daso je voleo Francusku. Predvodnik industrije, poslanik, lokalni izabrani zvaničnik, komandant rezervnog vazduhoplovstva: tokom svog života nikada nije prestao da služi našoj zemlji, da ceni njenu imovinu“, napisao je Makron na Tviteru.

Izvori bliski istrazi rekli su da je u nesreći koja se dogodila u nedelju oko 18 časova blizu Dovila poginuo i pilot helikoptera. Isti izvor navodi da se više niko nije nalazio u helikopteru.

Izvor: BIZLife

Foto: Beta AP

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE