PDV

Erdogan: Građani BiH u Tursku samo sa ličnom kartom

Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan izjavio je u Sarajevu da će ubuduće državljani Bosne i Hercegovine u Tursku moći da ulaze sa ličnom kartom, kao i obrnuto.

„Nastavljamo pružati našu razvojnu pomoć BiH i radimo na tome da se započne međusobno putovanje sa ličnim kartama između dve zemlje“, rekao je Erdogan posle sastanka sa članovima Predsedništva BiH.

Beta/AP

On je kazao da je takva odluka doneta i da će ministri spoljnih poslova dve zemlje ispoštovati procedure, posle čega će se iz Turske u BiH i iz BiH u Tursku putovati samo sa ličnim kartama.

Sličan sporazum Turska će u sredu potpisati i sa Srbijom, a ranije su to uradili sa Bugarskom.

Erdogan je rekao da je u Sarajevu razgovarano i o koracima koji se mogu preduzeti na unapređenju odnosa u regionu, naglašavajući da je gradnja autoputa Sarajevo – Beograd glavni projekat koji bi tome pomogao.

„Veliku važnost pridajemo projektu autoputa. Moje kolege su ukazale na važne stvari u vezi ovog projekta po pitanju finansija i naložili smo da se što pre uklone takvi problemi. Ovaj projekat smatram mirovnim, koji će približiti ne samo države, već i narode regije“, ocenio je Erdogan.

Izvor: Beta

Foto: BIZLife

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE