Gucci

Gucci i Google udružuju snage: Stižu AI pametne naočare

GUCCI i Google su zvanično sklopili partnerstvo za razvoj Gucci pametnih naočara sa veštačkom inteligencijom. Ovu vest je potvrdio Luka de Meo, izvršni direktor Keringa, francuskog luksuznog konglomerata koji poseduje Guči, rekavši da kompanija ovim potezom želi da proširi svoje prisustvo u tehnološkom sektoru.

Ovaj zajednički projekat trebalo bi da rezultira lansiranjem naočara već 2027. godine, čime će Gucci postati prva velika luksuzna modna kuća koja je ušla na konkurentno tržište AI uređaja za nošenje.

Nove Ray-Ban Meta pametne naočare: Imaju mogućnost strimovanja uživo

Iako detalji dizajna još nisu otkriveni, očekuje se da će naočare imati integrisane kamere, mikrofone i zvučnike i da će raditi na Google-ovoj Android KSR platformi. Ovim potezom Gucci postaje direktan konkurent etabliranim tržišnim liderima, pre svega italijansko-francuskom gigantu EssilorLukottica i pametnim naočarima Ray-Ban razvijenim u saradnji sa Metom.

Ulazak u segment pametnih naočara je ključni deo šire strategije Luce de Mea za jačanje Keringovih sekundarnih odeljenja, koje uključuju naočare i nakit. Diverzifikacijom svojih izvora prihoda, luksuzna grupa se nada da će se zaštititi od promenljivih modnih trendova i oživeti Guči nakon perioda pada prodaje.

Saznajte sve o dešavanjima u biznisu, budite u toku sa lifestyle temama. PRIJAVITE SE NA NAŠ NEWSLETTER

 

Izvor: BIZLife

Foto: Unsplash/Kouji Tsuru

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2026. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE