Srbija i Alibaba imaju ugovor, ali o poverljivosti

Kompanija Alibaba i Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija potpisali su Ugovor o poverljivosti, koji obema stranama nalaže da ne objavljuju u javnosti informacije o toku pregovora o saradnji, saopštili su iz tog Ministarstva.

Državna sekretarka Tatjana Matić podsetila je da je u septembru na sastanku u sedištu te kompanije sa potpredsednicom Alibabe Helen Hu i kompanijskim timom za Evropu dogovoreno da se do kraja godine završe svi planovi čiji je krajnji cilj plasiranje platforme za elektronsko plaćanje Alipej (Alipay) na srpsko tržište, a da se na tržištu Kine promoviše turistička ponuda Srbije.

„Po završetku pregovora, izdaćemo zajedničko saopštenje o, nadamo se, uspešnim rezultatima i daljim koracima učvršćivanja saradnje“, rekla je Matić, navodi se u saopštenju.

Kako se očekuje, Alibabina platforma Fligy doprinela bi u značajnoj meri promociji Srbije kao destinacije, ali i olakšala brojnim turistima iz Kine dolazak u Srbiju.

Ta platforma kineskog giganta u oblasti digitalne ekonomije posebno je važna zbog činjenice da je broj kineskih turista u odnosu na 2016. godinu porastao za 180,8 odsto, dok je samo u prvoj polovini ove godine taj porast bio, u odnosu isti period prošle godine, 97 odsto, piše u saopštenju.

Izvor: Beta

Foto: beta/AP

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE