Sava Centar, Foto: Antonio Ahel

„Fantom iz Opere“ stiže u Sava Centar: Biće samo sedam ekskluzivnih izvođenja

Najpopularniji svetski mjuzikl, Fantom iz Opere Endrua Lojda Vebera, premijerno će biti izveden pred domaćom publikom u Sava Centru, od 22. do 29. aprila 2025. godine, sa samo sedam ekskluzivnih izvođenja u okviru međunarodne turneje.

“Dolazak mjuzikla Fantom iz Opere prvi put u naš region potvrda je da je Sava Centar ponovo prepoznat kao domaćin najprestižnijih kulturnih događaja i vodeći kulturni centar u ovom delu Evrope,” istakla je Kristina Milinčić, generalna direktorka Sava Centra.

Sava Centar, Foto: Antonio Ahel

Konferencija za medije – Fantom iz Opere – Kristina Milinčić Sava Centar, James Bilios Broadway Entertainment, Virdzija Vilkinson i Natasa Sosevic Ticket Vision

 

Fantom iz Opere, jedan od najuspešnijih mjuzikala u istoriji industrije zabave, osvojio je preko 70 prestižnih nagrada, uključujući sedam nagrada Toni i četiri Olivije nagrade. Originalna produkcija premijerno je izvedena 1987. godine na londonskom Vest Endu, gde se igrala neprekidno 38 godina.

Sa 100 glumaca, članova ekipe i orkestrom, zapanjujućom scenografijom, specijalnim efektima koji oduzimaju dah i više od 230 kostima, Fantom iz Opere donosi neka od najpoznatijih i najuzbudljivijih muzičkih remek-dela Endrua Lojda Vebera, uključujući “Fantoma iz opere”, “Zamislite Ja” i “Muzika noći”. Originalni snimak glumačke ekipe, sa preko 40 miliona prodatih kopija širom sveta, najprodavaniji je snimak glumačke ekipe svih vremena.

Sava Centar, Foto: Antonio Ahel

Kristina Milinčić, generalna direktorka Sava Centar

“Plava dvorana Sava Centra biće jedina lokacija na svetu gde će se ovaj spektakularni šou izvoditi u tom periodu. Ponosni smo što doprinosimo jačanju kulturnog identiteta našeg grada i omogućavamo posetiocima iskustvo koje je očaralo milione širom sveta,” dodala je Milinčić.

Zahvaljujući temeljnoj obnovi Plave dvorane i celokupnog kompleksa Sava Centra, Beograd je postao prestižna destinacija za najveće svetske turneje i kulturne događaje. Investicija kompanije Delta Holding od 120 miliona evra omogućila je da Sava Centar danas parira najmodernijim evropskim i svetskim dvoranama, čime je Beograd učvrstio svoje mesto na kulturnoj mapi sveta.

Sava Centar, Foto: Antonio Ahel

Kristina Milinčić, generalna direktorka Sava Centar

Mjuzikl je zasnovan na romanu Le Fantome de L’Opera Gastona Lerouxa i prati priču o muzičkom geniju poznatom kao “Fantom” koji proganja podzemlje Pariske opere, opčinjen talentom mlade sopranistkinje Kristine. Fantomova opsesija vodi ka dramatičnom preokretu u kojem se sudaraju ljubav, strast i ljubomora.

Produkciju donosi Broadway Entertainment Group, dok će lokalnu premijeru realizovati The Locals Experience u saradnji sa Really Useful Group i Ticket Vision.

Ulaznice za svih sedam izvođenja dostupne su na Tickets | The Phantom of the Opera.

Saznajte sve o dešavanjima u biznisu, budite u toku sa lifestyle temama. PRIJAVITE SE NA NAŠ NEWSLETTER.

 

Izvor: BIZLife

Foto: Antonio Ahel

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE