Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    tim

    Kako da pridobijete svog šefa? Koristite ovu jednostavnu strategiju

    Čak i ako niste šefov miljenik, dobri odnosi sa njim mogu da poboljšaju vaš moral i produktivnost, i na kraju, da utiču pozitivno na vašu karijeru. Međutim, potrebno je mnogo više od toga da budete vredni radnik, koji poštuje rokove, da biste bili uzoran zaposleni.

    Ako želite odnos koji je više od „mi se dobro slažemo“, moraćete da se povežete sa svojim šefom na ličnom nivou, kažu iz kompanije ,,Gensler“ ko-izvršni direktori i globalni kopredsedavajući Endi Kohen i Dajan Hoskins, koji pomažu u upravljanju dizajnom.

    Hoskins je primetila da su mlađi zaposleni, generacija Z i milenijalci, posebno dobri u uspostavljanju empatičnih odnosa sa nadređenima.

    „Mnogi naši mlađi zaposleni će naći 15 minuta samo da popiju kafu i razgovaraju, bilo da je reč o poslu ili životu, hobijima i interesovanjima. Ne mogu vam reći koliko cenim i uživam u tim razgovorima“, istakla je ona.

    Neformalni razgovori sa šefom

    To neformalno druženje, jedan na jedan sa menadžerom, omogućava ležerniji i slobodniji razgovor, koji može da pomogne u izgradnji poverenja i da im da ideje o tome kako da bolje podrže njihove ciljeve u karijeri.

    „U ovakvim razgovorima većina šefova razmišlja: ’Šta mogu da ponudim ili kažem da pomognem ovoj osobi da otkrije neka od svojih razmišljanja o svojoj karijeri. Ovi razgovori mogu na kraju da budu zaista značajni i produktivni“, otkrila je ona.

    Zaposleni, lideri

    Zaposleni, lideri (Pexels)

    Da biste razvili bolji odnos sa svojim šefom, počnite tako što ćete zakazivati povremene odlaske na kafu. Hoskins tvrdi da vam nije potrebno više od 15 minuta i budite spremni da ih pitate o njihovim interesovanjima i hobijima, pored trenutnih radnih projekata.

    Što se tiče onoga o čemu ne treba razgovarati, Alison Grin, u svom blogu u okviru saveta koje daje, napomenula je da je pametno izbegavati razgovore o religiji, politici ili problemima sa novcem sa svojim menadžerom. Opušteniji razgovori o vašim ličnim životima su u redu, dodala je Grin, ali ne bi trebalo da ulazite u detalje o problemima u vezi ili o tome o čemu razgovarate sa svojim terapeutom.

    Kako treba da izgleda vaš razgovor?

    Ako je teško naći vremena u njihovom kalendaru za razgovor, Kohen je rekao da i dalje možete izgraditi jak lični odnos sa svojim šefom, piše CNBC Make It.

    Na primer, možete da pitate kako teče njihova nedelja prepuna sastanaka, izrazite zahvalnost za njihov doprinos i uputite im čestitke u posebnim prilikama, kao što je njihov rođendan ili godišnjica rada.

    Mnogi ljudi se plaše svojih šefova, ali dobar vođa voli da čuje svoje zaposlene, druži se i ima otvorenu komunikaciju. To je zaista važno za izgradnju pozitivnog radnog okruženja.

    Ono što većina zaposlenih ne shvata, istakao je Hoskins, jeste da „koliko god želite da se dopadate svom šefu, oni žele da i vi volite njih“. Zato se ne plašite da budete viđeni, da izgradite blizak odnos sa njima.

    Izvor: BIZLife

    Foto: Unsplash, Pexels

    What's your reaction?

    Ostavite komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE