Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    Posao, šef

    Da li je u redu da odbijete zahtev od šefa na društvenim mrežama?

    Postoje dve vrste ljudi na ovom svetu: oni koji se sprijateljuju sa svojim kolegama i oni koji ne bi proveli više od 10 minuta sa nekim od njih van radnog vremena od devet do pet.

    To može da bude posebno izazovno kada ste vi ti drugi, a još je nezgodnije kada je vaš šef taj koji pokušava da prenese vaše konekcije iz kancelarije u stvarni svet.

    Kao i kod svakog novog prijateljstva, stvari često počinju praćenjem na društvenim mrežama.

    Ali šta da radite ako šef želi da vas zaprati i vaš prst automatski pređe preko dugmeta „odbij“? Da li je u redu odbiti? Treba li ih blokirati?

    Kako društvene veze sa kolegama i šefovima postaju normalizovanije, Kler McLin, izvršna direktorka Realize HR-a, rekla je za Metro.co.uk da način na koji koristimo društvene medije postaje malo zamućeniji.

    „Društveni mediji brišu granice između ličnog i profesionalnog jer često delimo oba aspekta naših života na različitim platformama. Da bi vas menadžer pratio na društvenim mrežama, očekivala bih da je došlo do razgovora koji je doveo do ovoga, inače bi ovo moglo da bude nezgodno i iz vedra neba“, objasnila je ona.

    Posao, zaposleni, šef

    Posao, šef (Pexels)

    Šta da radite ako vas šef prati na društvenim mrežama?

    Suočite se sa problemom direktno. U teoriji, najbolja stvar u ovoj situaciji je da lično razgovarate sa svojim šefom i kažete mu da ne želite da imate kolege na društvenim mrežama.

    „Uvek bih savetovala ljudima da pokušaju da imaju miran, odrasli razgovor sa svojim menadžerom ako im nije prijatno zbog toga“, kazala je Kler.

    Ako ste srećni zbog toga, onda biste mogli da zamolite svog šefa da vas prati na platformi koja je više orijentisana na posao, kao što je LinkedIn ili možda Twitter, ako je prvenstveno koristite za posao.

    Posao, stres

    Posao, šef (Unsplash)

    Sakrijte svoj sadržaj

    Možda će vam biti neprijatno da kažete svom šefu da ne želite da vas prati na mrežama. U tom slučaju, možete jednostavno da ga prihvatite, ali mu onemogućite da vidi vaš sadržaj.

    „Ako je zaposleni zabrinut zbog toga što njegov šef ne razume ili ne ceni njegovu onlajn verziju, uvek može da sakrije ta ažuriranja na fidu za svog nadređenog“, navela je Kler.

    Društvene mreže izbori

    Društvene mreže

    Zamolite HR-a da vam pomogne

    Ako ništa drugo ne uspe, možete da zamolite odeljenje za ljudske resurse (HR) da interveniše ili nekog drugog kolegu da vam pomogne u razgovoru.

    „Tim za ljudske resurse je tu da pomogne u olakšavanju razgovora koje nije uvek lako voditi. Mogli bi da sednu sa vama i vašim menadžerom da dalje razgovaraju o tome i osiguraju razumevanje sa obe strane“, objasnila je ona.

    Izvor: BIZLife

    Foto: Unsplash, Pexels

    What's your reaction?

    Ostavite komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE