Milena Dravić otvara Dane komedije

U Jagodini će u ponedeljak početi festival „Dani komedije“ koji će otvoriti glumica Milena Dravić, ovogodišnja dobitnica najvećeg priznanja festivala-nagrade za životno delo „Zlatni ćuran“, kada će joj i biti uručena nagrada.
 
Posle svečanog otvaranja prvu takmičarsku predstavu „Svojta“ po tekstu Nebojše Romčevića i u režiji Nikole Zavišića izvešće glumci pozorišta „Boško Buha“ iz Beograda.
 
Drugog dana na repertoaru je predstava „Sedam i po“ po tekstu Miroslava Momčilovića i režiji Darijana Mihajlovića. Predstava je uradjena u koprodukciji Ateljea 212, Novosadskog pozorišta i Narodnog pozorišta Banja Luka.
 
Narednog dana je Nušićeva „Ožalošćena porodica“ u režiji Andraša Urbana i izvodjenju Narodnog pozorišta iz Niša.
 
Četvrtu takmičarsku predstavu „Kumovi“ po tekstu i u režiji Dušana Kovačević izvešće glumci Zvezdara teatra iz Beograda.
 
Glumci Narodnog pozorišta iz Subotice odigraće, petog festivalskog dana, „Komediju zabune“ po tekstu Vilijama Šekspira i u režiji Milana Neškovića.
 
Pretposlednja predstava je „Urnebesna tragedija“ u izvodjenju Srpskog narodnog pozorišta iz Novog Sada, po tekstu Dušana Kovačevića i u režiji Maje Grgić.
 
Poslednja takmičarska predstava biće „Dobri ujkica“ po tekstu Alana Ejkborna, u režiji Stefana Sablića i izvodjenju članova Ustanove kulture „Vuk Karadžić“ iz Beograda.
 
Poslednjeg dana 41. festivala, 27. marta, u čast nagradjenih, glumci pozorišta „Slavija“ iz Beograda odigraće „Dogodine u isto vreme“ Bernarda Slejda, a u režiji Božidara Djurovića. Tog dana svečano će biti dodeljene nagrade.
 
Žiri ovogodišnjih „Dana komedije“, u sastavu reditelj Jug Radivojević, i glumci Dara Džokić i Dragiša Milojković, odlučivaće o najboljoj predstavi koja će dobiti nagradu „Mija Aleksić“, a najboljim glumačkim ostvarenjima i najboljoj režiji pripašće statueta Ćuran.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE