Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

[contact-form-7 id="375525"]

Svaka druga nemačka firma meta kineskih hakera

Nova studija je pokazala je razmere kibernetičkih napada na nemačku privredu, posebno iz Kine. Naime, gotovo svaka druga firma u istraživanju prijavila je da je bila meta kineskih hakera, objavilo je udruženje za digitalizaciju Bitkom.

Sveukupno, četiri od pet anketiranih preduzeća prijavila su određenu štetu od tehnološkog kriminala, od krađe podataka do industrijske špijunaže, s ukupnim gubitkom procenjenim na 267 milijardi evra.

Među oko 1.000 ispitanih firmi, njih 45 odsto povezuje napade s Kinom, što je 42 odsto više nego u prošlogodišnjem istraživanju.

S druge strane, udeo Rusa u napadima pao je na 39 odsto, u poređenju s 46 odsto 2023. godine.

Kina, ključni ekonomski partner, prethodnih meseci privlači negativne naslove u nemačkoj javnosti zbog otkrića da su kineski hakeri godinama špijunirali Folksvagen grupu.

Predsednik Bitcoma Ralf Wintergerst istakao je da je nemačka privreda duboko povezana s kineskom. Strategija kojom nemačka vlada namerava da ograniči trgovinsku zavisnost još nije dala značajnijeg rezultata.

„Nešto što se gradilo decenijama, poput lanaca snabdevanja, zajedničkih ulaganja i drugih struktura, ne može se preokrenuti u nekoliko godina. To je jednostavno nemoguće“, rekao je Winterhurst.

Potpredsednik službe za zaštitu ustava Sinan Selen upozorio je domaće preduzetnike da moraju biti svesni da se kineska država meša u ekonomska pitanja.

„Poslovanje s Kinom nije samo prepoznavanje prilika, već i rizika“, rekao je Selen. „Morate kategorizovati Kinu kao partnera kakav jeste, kao i rizike koje partnerstvo nosi.“

Saznajte sve o dešavanjima u biznisu, budite u toku sa lifestyle temama. PRIJAVITE SE NA NAŠ NEWSLETTER.

Izvor: Seebiz

Foto: Pixabay, Unsplash

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE