Retrospektivna izložba Živorad Vučić – svedok vremena

Retrospektivna izložba čuvenog fotoreportera Tanjuga Živorada Žike Vučića biće otvorena večeras u 19 časova u beogradskoj galeriji Ozon.

Vučić je svojim objektivom ovekovečio neke od najvažnijih događaja druge polovine 20. veka, kao što je sahrana zagrebačkog nadbiskupa i kardinala Alojzija Stepinca, zatim zemljotres u Skoplju, sve konferencije Pokreta nesvrstanih, atentat na jugoslovenskog ambasadora u Štokholmu Vladimira Rolovića… ali ostao je upamćen kao fotoreporter koji je bio akreditovan u Kabinetu tadašnjeg predsednika SFRJ Josipa Broza Tita kojeg je pratio 27 godina.

Postavku, koja će biti otvorena do 30. marta, čini oko 60 dokumentarnih fotografija srednjeg formata na kojima su prikazani najznačajniji događaji koje je on načinio.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE