Umrla Monserat Kabalje

Poznata španska operska pevačica Monserat Kabalje preminula je u Barseloni u 86. godini, saopštili su bolnički izvori.

„Preminula je tokom noći u bolnici“, izjavili su ti izvori Frans presu i dodali da je pevačica godinama imala zdravstvenih problema.

Bila je poznata po interpretacijama Rosinijevih, Belinijevih i Donicetijevih opera. Tokom karijere izvela je više od 90 različitih uloga i snimila oko 80 albuma.

Svetski poznata je njena saradnja s pevačem Fredijem Merkjurijem iz grupe „Kvin“. Zajedno su snimili pesmu „Barselona“ koja je kasnije postala himna letnjih Olimpijskih igara koje su održane 1992. u Barseloni.

Pevačica, čije je pravo ime bilo Marija de Montserat Vivijana Konsepsion Kabalje i Folk (Maria de Montserrat Viviana Concepción Caballe i Folc), rođena je u aprilu 1933. i bila je sopran.

Monserat Kabalje će biti sahranjena u ponedeljak.

Izvor: Beta

Foto: screenshot

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE