Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    ilon mask

    Nema više ŠALE, bukvalno: Sve promene koje je Mask do sada uveo na Tviteru

    Novost koja je sasvim sigurno jedna od onih koje će obeležiti 2022. godinu jeste činjenica da je američki milijarder Ilon Mask kupio jednu od najpoznatijih društvenih mreža na svetu, Tviter. Promene koje je uveo i koje najavljuje za budućnost ticaće se svih onih koje vole i koriste ovu mrežu.

    Jedna od prvih promena koje je Mask najavio samo nekoliko sati nakon što je vest o kupovini izašla u javnost jeste da će verifikovani nalozi morati da plate 8 dolara mesečno da bi imali ovu plavu oznaku koja mnogima znači relevantnost.

    Pretplatnici će imati i druge pogodnosti: njihovi tvitovi će biti prioritetni, moći će da objavljuju duže video i audio snimke, a biće izloženi dvostruko manjem broju reklama

    Kako je sinoć na ovu temu tvitovao, široka verifikacija će imati veliki uticaj.

    „Široko rasprostranjena verifikacija će demokratizovati novinarstvo i osnažiti glas naroda“.

    Ono što je novost jeste da je, kako su najavili mediji, Mask najavio da će se onima koji se na Tviteru ne izjašnjavaju kao on, ona ili ono, već ONI, naplaćivati po 16 dolara, jer kako navodi, nije u pitanju jedna osoba, već više njih koji koriste taj nalog.

    Promena koja dotiče mnoge korisnike jeste trajno ukidanje određenih naloga. Kako je rekao Mask, svaki Tviter nalog koji se lažno predstavlja bez jasnog naglašavanja da je u pitanju „parodija“ biće „trajno suspendovan“. Ovo se dešava nakon što su neke poznate javne ličnosti promenile korisnička imena i tvitovale kao „Ilon Mask“.

    Novi izvršni direktor Tvitera sinoć je napisao:

    „Ranije smo izdavali upozorenje pre suspenzije, ali sada kada uvodimo plaćenu verifikaciju, neće biti upozorenja“.

    Kako kaže, svaka promena imena dovela bi do privremenog gubitka verifikacione oznake.

    U nedelju uveče, činilo se da je nekoliko naloga koji su promenili ime u Ilon Mask suspendovano ili dobilo znak upozorenja, uključujući naloge američke komičarke Keti Grifin i australijski satirični sajt Chaser.

    Tviter je inače ubrzo nakon što je Elon Musk preuzeo kompaniju postao meta koordinisanog napada trolova. Yoel Roth, šef zadužen za bezbednost na Tviteru, rekao je da je to bio organizovani napad kako bi ljudi pomislili da je politika Tvitera sada oslabljena.

    Takođe, samo sedam dana otkad je multimilijarder Ilon Mask preuzeo Tviter, unutar te kompanije u toku je otpuštanje zaposlenih i već ih je polovina ostala bez posla, dok se korisnici i oglašivači brinu zbog promena i reorganizacije te uticajne društvene mreže.

    tviter

    FILE – Elon Musk attends The Metropolitan Museum of Art’s Costume Institute benefit gala on May 2, 2022, in New York. Attorneys for Musk are complaining, Tuesday, July 26, 2022, that Twitter is slow-walking document production in advance of an October trial to decide whether the Tesla CEO should be forced to complete a $44 billion acquisition of the social media company. (Photo by Evan Agostini/Invision/AP, File)

    „Oko 50 posto zaposlenih bile obuhvaćeno otkazima u Tviteru”, navodi se u dokumentu upućenom osoblju. Kako mediji navode, Mask je otpuštao i zaposlene u Nemačkoj.

    U Nemačkoj je u Tviteru radilo oko 50 ljudi, od kojih je veliki broj dobio mejl da su otpušteni, prenosi dnevnik „Bild“

    Izvor: BIZLife

    Foto: BIZLife, Beta AP

    What's your reaction?

    Ostavite komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE