Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    Deca, Kina, telefon

    Kina predložila OGRANIČENJE upotrebe telefona za decu: Tehnološke akcije padaju

    Kineske tehnološke akcije su pale nakon što je državni regulator za sajber prostor preporučio ograničavanje upotrebe pametnih telefona za decu mlađu od 18 godina.

    Akcije kompanija kao što su Alibaba i sajt za razmenu video-zapisa Bilibili pale su u sredu i zabeležile su više gubitaka rano u četvrtak.

    Predloženim zakonom bi deci bilo dozvoljeno da koriste svoje telefone najviše dva sata dnevno. Predlog zakona je usledio četiri godine nakon što su deca u drugoj po veličini svetskoj ekonomiji bila podvrgnuta ograničenjima igranja igara.

    Pravila koje je predložila Kineska administracija za sajber prostor (CAC) takođe će zabraniti deci pristup internetu na mobilnim uređajima od 22:00 do 06:00 po lokalnom vremenu.

    Predlog CAC-a zahteva od igrača u industriji, uključujući proizvođače mobilnih telefona, aplikacije i prodavnice aplikacija, da razviju funkciju pod nazivom „manji režim“ za postavljanje ograničenja upotrebe – koja se razlikuju u zavisnosti od starosti.

    Dok će deci između 16 i 18 godina biti dozvoljeno dva sata vremena pred ekranom dnevno, deci mlađoj od osam godina biće dodeljeno samo osam minuta.

    Kina, deca

    Kina, deca (Unsplash)

    Predlog je trenutno otvoren za komentare javnosti

    Tehnološki giganti će verovatno biti odgovorni za sprovođenje pravila, slično kao što je funkcionisalo sa ograničenjima igara, rekao je za BBC Rej Vang, osnivač i izvršni direktor konsultantske kuće ,,Constellation Research“ iz Silicijumske doline.

    „Naravno da postoje zaobilazna rešenja. Deca mogu da dobiju lozinke od uređaja svojih roditelja, ali opšti konsenzus je da su ograničenja igranja prilično dobro primenjena“, dodao je Vang.

    Akcije Alibabe su u sredu u Hong Kongu pale za više od 3 odsto. Bilibili je pao za blizu 7 odsto na teritoriji. Do sredine dana u četvrtak, Alibaba je trgovala oko 2 odsto manje, dok je Bilibili pao za 0,5 odsto.

    Međutim, akcije tehnološkog giganta Tencent, koje su završile oko 3 odsto niže, bile su 0,1 odsto više u Hong Kongu.

    Akcije

    Akcije, pad, Kina (Pixabay)

    Mere Kine za igrice

    Kina je primenila nekoliko mera za suzbijanje zavisnosti od video igrica, za koju zvaničnici kažu da šteti zdravlju dece.

    U novembru 2019. zemlja je uvela policijski čas na onlajn igre za maloletnike.

    Igračima mlađim od 18 godina zabranjeno je da igraju onlajn između 22:00 i 08:00. Takođe su bili ograničeni na 90 minuta igre radnim danima i tri sata vikendom i praznicima.

    Skoro dve godine kasnije, vlasti su zabranile deci da se igraju više od tri sata nedeljno. Jedan državni medij označio je onlajn igre kao „duhovni opijum“.

    Ovi potezi su povredili kineske tehnološke kompanije. Povećana regulacija industrije pomogla je SAD da prestignu Kinu kao najveće svetsko tržište igara po prihodu, prema istraživačkoj firmi Newzoo.

    Izvor: BIZLife

    Foto: Pexels, Unsplash, Pixabay

    What's your reaction?

    Ostavite komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE