Isabel María Pérez koja radi kao kasirka na ostrvu rekla je da jednokrevetna soba košta između 700 i 1.000 evra mesečno, dok skromniji stan može stajati oko 1.500 evra.
“Problem u drugim delovima Španije je taj što nema mnogo posla. Ovde ima svega, ali nemate gde da živite”, izjavila je.
Dok hoteli, restorani i klubovi na ostrvu nude radna mesta, stanovi se iznajmljuju kratkoročno po turističkim cenama.
Belo ostrvo, kako često nazivaju Ibicu zbog njene tipične arhitekture, postalo je veoma popularno još početkom šezdesetih godina. U to vreme Ibica je bila poznata po „hipi kulturi“ i nudističkim plažama, a danas ima veoma široku ponudu, kako za porodice i starije posetioce, tako i za mlade, koji dolaze na ostrvo privučeni njegovim ludim noćnim životom.
Noćni život počinje već u poslepodnevnim časovima, na plažama i u centru grada, a nastavlja se sve do zore u brojnim diskotekama.
Ako izuzmemo plaže i pogledamo samu unutrašnjost ostrva upoznaćemo se sa istinskom mediteranskom kulturom. Tu se mogu pronaći brojni ostaci prastanovnika ostrva, stari više hiljada godina, kao što su na primer zidni crteži u mestu Ses Fontaneles.
Površina ostrva iznosi 541 kvadratni kilometar, a do njega se može stići avionom ili brodom. Redovne vazdušne linije povezuju ostrvo sa Barselonom, Valensijom, Alicanteom i Majorkom. Od aerodroma pa do bilo kojeg mesta na ostrvu, može se stići javnim prevozom ili iznajmljenim automobilom. Putovanje brodom je duže, ali mnogo romantičnije. Brodovi za Ibicu polaze skoro svake večeri iz španske luke.
Pingback: Četvorica prijatelja kupili "PARTY OSTRVO" za 63.000 dolara, sada ga prodaju za milione