Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    Paralizovani ljudi, pacijent

    Paralizovani ljudi će moći da hodaju zahvaljujući novoj tehnologiji: Pacijent pomera ruke i oseća dodir

    Tokom poslednjih nekoliko godina, najveći bolnički sistem u Njujorku, Northwell Health, razvija bioelektričnu tehnologiju koja omogućava kretanje paralizovanim pacijentima. Bioelektrična tehnologija koristi električne signale tela tako da pravilno komunicira sa nervnim sistemom. Paralizovani pacijent priključen na bioelektrični uređaj može da oseti to, pa čak i da se kreće.

    Bolnica je već primetila neverovatne rezultate.

    „Imali smo pacijenta po imenu Kevin… potpuno paralizovanog od vrata nadole nakon što je skočio u bazen. Zbog tehnologija koje smo razvili u Northwell-u, po prvi put u istoriji, taj pacijent može da pomera ruke… Kada mu dodirnete ruke, on ima osećaj dodira, što otvara mogućnost da će paralizovani ljudi, u godinama koje dolaze, ponovo hodati“, objasnio je izvršni direktor Northwella Majkl Dauling.

    Konačni cilj je da uređaj bude prenosiv i dovoljno jednostavan za upotrebu da ga pacijent može poneti bilo gde, a ne da ga koristi samo u bolničkoj laboratoriji.

    Northwell je samo jedan od mnogih zdravstvenih sistema u Njujorku koji naučnu fantastiku pretvara u stvarnost.

    Paralizovani ljudi, pacijent

    Paralizovani ljudi, pacijent (Freepik)

    Transplantacija organa

    Ranije ove godine, NYU Langone je postala jedna od prvih bolnica na svetu koja je transplantirala životinjski organ u čoveka i prva koja je završila dvostruku transplantaciju koja je pacijentu dala veštačko srce i bubreg svinje.

    Bubreg je bio genetski modifikovan da bi više ličio na ljudski bubreg.

    Lisa Pisano, 54-godišnja pacijentkinja Langone, nije bila dobar kandidat za transplantaciju ljudskih organa jer se borila sa više hroničnih stanja. Lekari veruju da joj je dvostruka transplantacija produžila život.

    U međuvremenu, veliki broj startapa sa sedištem u Njujorku fokusiran je na poboljšanje softvera i tehnologije na koju se lekari oslanjaju da bi izlečili pacijente, piše New York Post.

    Tempus sa sedištem u Midtown-u sastavlja najveću svetsku bazu podataka kliničkih i molekularnih podataka o bolesnim pacijentima. Analizira obolele ćelije svakog pacijenta kako bi pomogao lekarima da odrede koji tretmani i lekovi mogu da budu najefikasniji u borbi protiv stanja kao što su rak i kardiomiopatije.

    Paralizovani ljudi, pacijent

    Paralizovani ljudi, pacijent (Freepik)

    Pacijent dobija obaveštenje o medicinskim tretmanima

    Flatiron Health se fokusira na kreiranje softvera, koji povezuje institute za istraživanje raka širom sveta, kako bi poboljšali komunikaciju i omogućili pacijentima da dobiju najsavremeniju negu, dok istovremeno obaveštavaju lekare o uspešnim tretmanima koje su koristile njihove kolege.

    Komodoo Health u Flatiron-u pomaže pacijentima da pronađu najbolje pružaoce usluga i opcije lečenja i nudi mapu sa detaljnim informacijama o pružaocima i tretmanima. Ovi napori dobijaju podršku od javnih ulaganja.

    Ranije ove nedelje, guvernerka Njujorka, Keti Hočul, najavila je da država ulaže 150 miliona dolara, što je najviše od svih država, u istraživački centar za ćelijsku i gensku terapiju na Long Ajlendu.

    Lečenje najtežih bolesti

    To je najnoviji korak u izgradnji „Inovacionog centra“, vrednog 430 miliona dolara, koji će se fokusirati na uređivanje gena, ili ispravljanje mutacija – nauku koja obećava da će jednog dana izlečiti rak, cističnu fibrozu i srčane bolesti.

    „Mi smo na pragu genske i ćelijske terapije, revolucionarnog novog oblika medicinskog tretmana koji obnavlja oštećene ćelije i uništava one koje su mutirale u tumore“, izjavila je Hočul.

    Douling, koji je rekao da ne bi bio živ bez današnje medicinske tehnologije, veruje da je inovacija učinila da ovo bude najbolje vreme na svetu za život.

    „Imam srčano oboljenje. Imam tri stenta. Da sam imao problem koji sam imao 1970-ih, ne bih sada bio ovde jer sam imao ozbiljnu blokadu. Kada su me odveli u bolnicu pre deset godina, za deset minuta su identifikovali problem, a 40 minuta kasnije imao sam tri stenta i izašao sam hodajući. Veoma smo srećni što živimo sada, jer ono što možemo da uradimo je mnogo više nego što smo mogli pre 50 godina,“ objasnio je.

    Saznajte sve o dešavanjima u biznisu, budite u toku sa lifestyle temama. PRIJAVITE SE NA NAŠ NEWSLETTER.

    Izvor: BIZLife

    Foto: Freepik

    What's your reaction?

    Ostavite komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE