Od zamisli do ostvarenja – Kako Web3 Inkubator program jača Web3 scenu regiona
Web3 scena u Srbiji uveliko cveta, a novi projekti polako izlaze na videlo. Iako je kompanija Attic42 umnogome doprinela razvoju uspešnih ideja, njen Web3 Inkubator program nudi dodatnu podršku onima koji su spremni da zajedničkim snagama zakorače u svet novih prilika i donesu nešto novo na tržište.
Petar Atanasovski je managing partner u Attic42. Svoje višegodišnje iskustvo u Web3 sferi koristi kako bi pomogao osnivačima pri usavršavanju svojih proizvoda i poslovnih aktivnosti, sa akcentom na korisničkom iskustvu i inovaciji. U razgovoru sa WebMind portalom, Petar otkriva kako Web3 Inkubator program obogaćuje ekosistem regiona i pomaže polaznicima da oblikuju ideje koje će doneti vrednost kako lokalnoj zajednici, tako i celokupnom Web 3.0 pokretu.
Kako biste opisali idealnog kandidata za Web3 Inkubator program?
-Najlakše bi bilo reći – osobe preduzetničkog duha, ali je to apstraktan opis.
Rekao bih da smo u potrazi za osobama koje pokreće prepoznavanje i rešavanje korisničkih problema, koje su spremne da rade na tim rešenjima na neodređeno vreme, koje mogu da sagledaju svoje snage i slabosti, prihvate ih, rade na njima i okruže se ljudima koji će ih nadopuniti, a koje žele da povedu kao svoj tim, i koje poznaju Web3 industriju, kontinuirano istražuju i uče nove stvari.
Kako program podržava razmenu znanja među preduzetnicima?
-U XXI veku ne postoji teorija i informacija do koje je nemoguće doći. Možemo naručiti bilo koju knjigu sa Amazona da nam stigne na kućni prag, možemo besplatno gledati predavanja profesora sa najvećih univerziteta, pratiti online konferencije sa drugog kraja sveta.
Ono što zapravo daje najveću vrednost i razliku nije sama informacija i teorija, već grupa ljudi koja iz različitih uglova analizira i rešava određeni problem i stavlja te informacije u specifični kontekst. To daje jedinstven rezultat, nešto što nije moguće replicirati i što će bez ozbizra na teorijski osnov svaki put iznova dati novi kreativni proizvod, zavisno od toga kakva je grupa i ko sa kakvim iskustvom i pričama dolazi.
Iz tog razloga smo sam program koncipirali tako da ima puno praktičnog rada i nadogradnju onoga što je urađeno u iteracijama, a sve to kroz rotacije grupa, predstavljanje urađenog u manjim grupama, te kontinuirano dobijanje povratnih informacija od ostalih polaznika, mentora i predavača.
Ostatak intervjua možete pročitati na WebMind portalu!
Izvor: Web Mind
Foto: Web Mind