Bivša direktorka Gugla otkriva: Kako ostaviti neizbrisiv utisak na poslodavca?

U moru prijava i kandidata, istaknuti se kod poslodavca može biti izazov. Bivša direktorka u Google-u, Dženi Vud, predlaže jedan jednostavan, ali efektan trik – slanje glasovne poruke regruteru ili osobi koja vodi intervju, putem LinkedIn-a, 24 sata pre zakazanog razgovora.

Među brojnim porukama koje dobija, glasovne uvek privuku njenu pažnju. “Slušam svaku koju dobijem”, ističe ona.

Stručnjaci za zapošljavanje, poput Amande Ogastin iz TopResume-a, slažu se da ova metoda može biti korisna, ali uz određene smernice kako je pravilno primeniti. Evo nekoliko saveta kako iskoristiti ovu taktiku na najbolji način.

Pravo vreme je ključno

Da biste poslali glasovnu poruku, prvo morate poslati zahtev za povezivanje osobi koja vas intervjuiše. Nakon što ga prihvate, bitan je tajming.

„Ako vam odobre zahtev nekoliko minuta pre intervjua, bolje je da ne šaljete poruku odmah, jer može delovati previše nestrpljivo“, savetuje Ogastin. Međutim, ako vas prihvate najmanje 24 sata pre razgovora, tada možete poslati kratku glasovnu poruku.

Intervju za posao, razgovor

Foto: Freepik

Poruka bi trebalo da traje između 30 i 45 sekundi i može sadržati kratak uvod, izražavanje uzbuđenja zbog predstojećeg intervjua i ponudu da se pripremite za bilo koje specifične teme ako to od vas zatraže.

Takođe, važno je ovu taktiku koristiti samo za pozicije koje su vam zaista važne. Poruka treba da zvuči iskreno i autentično, a ne kao unapred pripremljeni tekst koji šaljete svakom poslodavcu, piše CNBC.

Personalizovan način za slanje zahvalnice

Osim pre intervjua, glasovna poruka može biti odličan način da se zahvalite nakon razgovora.

„Ovo je topliji i ličniji način da izrazite zahvalnost“, kaže Ogastin. Iako je formalni mejl i dalje neophodan, glasovna poruka može dodati dodatnu notu srdačnosti. U njoj možete naglasiti koliko ste uživali u razgovoru, istaknuti da se vaša očekivanja poklapaju sa potrebama kompanije i podsetiti poslodavca zašto biste bili dobar kandidat.

Još jedan način da iskoristite ovu funkciju jeste obnavljanje kontakata sa starim poznanicima iz profesionalnog sveta. Karijerna savetnica Fibi Gevin predlaže toplu, ali ne previše formalnu poruku, koja može trajati do dva minuta.

Foto: Freepik

Bez obzira na svrhu, pre nego što pošaljete glasovnu poruku, važno je osmisliti šta želite da kažete kako biste izbegli nesigurno odugovlačenje. Takođe, uz glasovnu poruku, preporučuje se i kratki tekstualni uvod koji će ukratko predstaviti sadržaj poruke, u slučaju da primalac ne može odmah da je presluša.

U današnjem konkurentnom poslovnom svetu, male stvari mogu napraviti veliku razliku. Pravilno korišćenje glasovnih poruka na LinkedIn-u može biti korak koji vas izdvaja iz mase i ostavlja snažan utisak na poslodavce.

Saznajte sve o dešavanjima u biznisu, budite u toku sa lifestyle temama. PRIJAVITE SE NA NAŠ NEWSLETTER. 

Izvor: BIZLife/K. J.

Foto: Freepik

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE