
New York Times dobio tri Pulitzerove nagrade
New York Times je ove godine osvojio tri Pulitzerove nagrade i to u kategorijama istraživačkog novinarstva, izveštavanja o događajima iz sveta, kao i za fotografiju.
Ovaj list dobio je nagradu za istraživanje o uticaju lobista na članove Kongresa i državne tužioce saveznih država, kao i za tekstove i fotografije o epidemiji ebole u zapadnoj Africi. Nagradu su dobili i The Post i Courier iz Charlestona za seriju članaka o nasilju nad ženama u porodici pod naslovom "Dok nas smrt ne razdvoji".
Post Dispatch iz St. Louisa nagrađen je za fotografije nereda u Fergusonu koji su izbili nakon ubistva mladog nenaoružanog crnca Michaela Browna.
Los Angeles Times dobio je dve nagrade, od kojih jednu za reportažu o posledicama suše u Kaliforniji, a Washington Post jednu za priču o skandalima tajne službe.
Nagrada je pripala i Seattle Timesu za brze ekskluzivne snimke klizišta, tokom kojih su u državi Vašington poginule 43 osobe.
Pulitzerova nagrada za dokumentarno izveštavanje pripala je novinaru Bloomberga Zacharyju R. Mideru za izveštavanje o tome kako američke kompanije izbegavaju plaćanje poreza te kako ih državni službenici nastoje da nateraju da plate pripadajući porez.
Pulitzerove nagrade koje godišnje dodeljuje Univerzitet Columbia priznanje su za iznimna dostignuća u američkom novinarstvu, književnosti, drami i drugim kategorijama.