Amazon zapošljava 10.000 Evropljana

Američka internet prodavnica Amazon otvoriće najkasnije iduće godine dva distributivna centra u Češkoj u kojima će posao naći 10.000 ljudi.

Nova skladišta, koja će se nalaziti u blizini praškog aerodroma i u Brnu, trebalo bi da pomognu kompaniji da zadovolji rastuću tražnju u Evropi. Novi centri u Češkoj će omogućiti Amazonu da obezbedi brze i pouzdane isporuke robe evropskim potrošačima. Kompanija se odlučila za Češku, jer raspolaže kvalitetnom radnom snagom i nalazi se u srcu Evrope. Takođe, ima dobre saobraćajne veze sa ostalim ključnim tržištima.

Skladišta, površine 95.000 kvadratnih metara svaki, trebalo bi da počnu da funkcionišu u drugoj polovini 2014. godine.
U toku tri godine od otvaranja, u distributivnim centrima će biti otvoreno 4.000 stalnih i 6.000 sezonskih radnih emsta.

Pored ta dva distributivna skladišta, Amazon će u Češkoj imati i centar za reklamacije za nemačko tržište u blizini praškog aerodroma 'Vaclav Havel', u blizini distrubutivnog centra. Distributivni centri u Češkoj će biti sastavni deo mreže od 25 takvih centara Amazona u sedam evropskih zemalja.

Foto: Beta/AP

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE