
Vežbanje u pauzi za ručak na poslu korisno i zaposlenima i firmi
Više od dva miliona Britanaca vežba na poslu što podstiče njihovu  produktivnost i čini ih zadovoljnijim, pokazali su rezultati jednog  istraživanja. 
 
Britanski list „Daily mail“ piše da je takva aktivnost odlična za  zdravlje i motivaciju zaposlenih, ali i za produktivnost koju  zahtevaju šefovi, što je potvrdilo i istraživanje Univerziteta Pen  Stejt na 1.500 ljudi.
 
Trčanje, hodanje, vožnja biciklom ili druge vežbe u trajanju od 30  minuta do sat vremena, koliko iznosi prosečna pauza za ručak,  poništavaju štetne posledice takozvanih sedećih poslova. Takođe, ljudi koji vežbaju su mnogo srećniji od onih fizički  neaktivnih, a dodatan je bonus to što zaposleni koji vežbaju često  „ukradu“ i koji minut viška pauze.
 
Vođa studije Dejvid Konroj kaže da je ljudima često jedini napor na  poslu da pešice odu do kantine, jer za sve ostalo koriste lift.
 
	





