Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    Da li je bušenje ušiju bezbedno za dete?

    Neki roditelji buše uši novorođenim bebama, za šta ne postoji nikakva bojazan sa medicinske strane. Međutim, sama procedura ipak nosi određeni rizik.

    Za ’’operaciju’’ bušenja ušiju potrebna je specijalna oprema, kao i uvežbano osoblje koje zna da radi sa malom decom i bebama.

    Na primer, pištolji za bušenje ušiju ne mogu da se sterilišu, što znači da je moguća infekcija hepatitisom ili nekim drugim virusom. Ako želite bebi da bušite uši, najsigurnija opcija je da zamolite svog pedijatra da to uradi iglom.

    Evo šta još treba da znate pre nego što krenete u bušenje ušiju:

    Bušenje ušiju se uglavnom radi bez ikakve anestezije, jer samo bušenje boli manje nego davanje injekcije (sa anestezijom). Ako baš želite, bebi možete dati malu količinu acetaminofena ili ibuprofena pre procedure.

    Nemojte zaboraviti da će dete stalno dirati uši i ranu, čime lako može prouzrokovati infekciju. Da biste to sprečili, predeo oko rane čisitite alkoholom ili hidrogenom nekoliko puta dnevno (ili onoliko često koliko vam to lekar preporuči).

    Obratite pažnju na pojačano crvenilo ili bilo kakve promene oko rane koje bi mogle ukazivati na infekciju.

    Takođe je moguće da dete dobije alergijsku reakciju na metal nakon što mu stavite minđuše u uši. Ako se pojavi osip oko rane, minđuše morate izvaditi.

    Da biste to izbegli postarajte se da su delovi minđuše koji dotiču kožu od nerđajućeg čelika ili 14-karatnog zlata. Ako se osip ne povuče, onda dete najverovatnije neće moći da nosi minđuše.

    What's your reaction?

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE