Više od 150 filmova na „Sinema sitiju“

Internacionalni festival filma i medija „Sinema siti“ biće održan od 18. do 25. juna u Novom Sadu, a u 14 selekcija biće prikazano više od 150 filmova, najavljeno je na sajtu manifestacije.

Koncept festivala predviđa filmski, muzički i akademski program, kao i „Media art program“, koji će se održavati na više od 20 mesta u Novom Sadu.

U okviru filmskog programa biće prikazano više od 150 filmova domaće i strane produkcije, od toga stotinak premijerno, a projekcije će se održavati na devet lokacija (na otvorenom i u zatvorenim prostorima).

Najavljene su tri takmičarske selekcije, a festival će dodeliti 20 nagrada za domaći, strani i „low budget“ (niskobudžetni) film.

Muzički program „Sinema sitija“ – žurke, koncerti, prijemi za goste festivala, održavaće se na Petrovaradinskoj tvrđavi i na atraktivnim lokacijama u centru grada, dok će akademski program obuhvatiti više od 30 rasprava sa učesnicima iz desetak zemalja.

What's your reaction?

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE