Vesela udovica, Madlenianum

Vesela udovica: Kraljica operete u novom sjaju!

Šarmantna, duhovita i raskošna – Vesela udovica je priča koja osvaja srca publike širom sveta već više od jednog veka! Ova komična opereta o bogatoj udovici Hani Glavari i urnebesnim pokušajima njenih sunarodnika da joj pronađu supruga koji će njeno bogatstvo zadržati u kneževini Montenegro postala je pravi klasik muzičkog teatra. Sa čak 500.000 izvođenja u prvih 60 godina, nijedna druga predstava ili mjuzikl do 1960-ih nije dostigao takav svetski uspeh. Zato je s pravom zovu – kraljicom operete!

Ali to nije sve!  Ova predstava je prava poslastica za sve generacije koje vole smeh, dobru muziku i ples!

Ne propustite priliku da Veselu udovicu  pogledate 3. februara u Madlenianumu, na Velikoj sceni!

Šta vas očekuje?

Vrhunska muzika Franca Lehara i nezaboravne melodije koje su obeležile muzički teatar. Spektakularne koreografske numere koje ostavljaju bez daha. Britki i urnebesno smešni dijalozi i situacije koji podižu atmosferu. Raskošni kostimi i monumentalna scenografija – prava vizuelna magija!

Pod dirigentskom palicom Vesne Šouc, u režiji Roberta Boškovića, uz scenografiju Vesne Režić, kostime Duške Nešić i koreografiju Milice Cerović, ova predstava je spoj tradicije i modernog teatra. Tekst je dramaturški osvežio i adaptirao Igor Weidlich.

Saznajte sve o dešavanjima u biznisu, budite u toku sa lifestyle temama. PRIJAVITE SE NA NAŠ NEWSLETTER.

Izvor: BIZLife

Foto: Zoran Škrbić

What's your reaction?

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

developed by Premium.rs | Copyright © 2025. bizlife.rs | Sva prava zadržana.

MAGAZINE ONLINE