Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    Unilever

    Unilever otpušta 7.500 radnika širom sveta i odvaja svoju jedinicu za sladoled

    Unilever, vlasnik sapuna Marmite i Dove, treba da otpusti oko 7.500 radnika širom sveta, kao deo opsežnog trogodišnjeg plana za uštedu. Grupa je takođe rekla da će odvojiti svoj posao sa sladoledom koji uključuje brendove Wall’s, Ben & Jerry’s i Magnum.

    Gigant u prehrambenoj i kućnoj industriji je saopštio da će odvajanje početi odmah i trebalo bi da bude završeno do kraja 2025. godine. Unilever je rekao da će mu promena pomoći da „manje stvari uradi bolje“.

    Otpuštanje, za koje je Unilever rekao da će najviše uticati na kancelarijsko osoblje, predstavlja više od 5 odsto od 128.000 globalne radne snage i ima za cilj uštedu od oko 800 miliona evra u naredne tri godine.

    Unilever zapošljava 6.000 ljudi u Velikoj Britaniji, uključujući proizvodnju sladoleda u severoistočnom Glosterširu, Marmite i Bovril u Burton-upon-Trentu i Pot Noodles u Njuportu.

    Divizija za sladoled, u koju spadaju drugi brendovi Viennetta, Carte d’Or, Cornetto i Breyers, ostvarila je globalnu prodaju od 7,9 milijardi evra prošle godine, piše BBC.

    Sladoled

    Sladoled (Pixabay)

    Šta donosi odvajanje jedinice za sladoled?

    Međutim, Unilever je rekao da posao ima manje zajedničkog sa drugim linijama proizvoda jer mu je potreban lanac snabdevanja smrznutom robom i više je sezonski.

    „Razdvajanje sladoleda i sprovođenje programa produktivnosti će pomoći da se stvori jednostavniji, fokusiraniji i efikasniji Unilever. Takođe će napraviti vodeći svetski biznis sa sladoledom, sa jakim izgledima za rast i uzbudljivom budućnošću kao samostalan biznis“, rekao je predsednik kompanije Ian Mikins.

    Akcije Unilevera porasle su za 5 odsto nakon objave.

    Opcije

    Met Bricman iz kompanije Hargreaves Lansdown rekao je da taj potez ,,nije veliki šok“ jer je jedinica za sladoled slabila.

    Ona će najverovatnije biti raspuštena putem razdvajanja, što bi značilo da sadašnji akcionari dobiju akcije u entitetu koji je na novoj berzi. Međutim, grupa je saopštila da ne isključuje druge opcije, kao što je direktna prodaja poslovanja.

    „Ne zvuči kao da je kupac u redu, tako da izgleda da će odvajanje biti izbor. Investitori tada mogu da odluče da li žele da zadrže novi posao ili da prodaju na tržištu“, zaključio je Bricman.

    Izvor: BIZLife

    Foto: Screenshot YT WayUp, Pixabay

    What's your reaction?

    Ostavite komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE