Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    bogatstvo

    U toku je transfer velikog bogatstva: U ruke žena prelazi 30 biliona dolara

    Ogromna promena predstoji u svetu upravljanja bogatstvom u SAD, a na nju utiču promene u demografiji, kulturi, porodicama i trendovima u karijeri. To je najveći transfer bogatstva koji je nacija ikada videla, a finansijski savetnici kažu da to već svedoče.

    Studija McKinsey & Company objavljena 2020. godine pokazala je da su žene spremne da kontrolišu veći deo imovine od 30 biliona dolara do kraja decenije, nazivajući to „potencijalnim transferom bogatstva veličine koja se približava godišnjem BDP-u SAD.“

    U vreme prve studije, muškarci su bili glavni donosioci finansijskih odluka u dve trećine bogatih domaćinstava u Americi, ali to se brzo menja. Sada, više od tri godine kasnije, podaci pokazuju da žene iz generacije bumera sve više preuzimaju kontrolu nad upravljanjem bogatstvom svog domaćinstva.

    Novac, siromaštvo

    Novac (Freepik)

    Razlozi za transfer bogatstva

    Trejsi Bel, direktorka strategija ulaganja u kapital u kompaniji First Horizont Advisors, rekla je za FOX Business da se rast imovine kojom upravljaju žene događa kroz generacije, ali podaci pokazuju različite razloge za promene u zavisnosti od starosti. Sa bejbi bumer generacijom, obično žene preuzimaju kontrolu nad investicijama domaćinstva nakon smrti svog muža. Žene imaju tendenciju da žive nekoliko godina duže od muškaraca, a McKinsey studija je primetila da će 70% tih udovica promeniti finansijske savetnike u roku od godinu dana od smrti svog supružnika.

    U sopstvenoj studiji, First Horizont je otkrio da žene starije od 45 godina mnogo manje veruju u svoje finansijsko znanje u poređenju sa svojim mlađim koleginicama. Što je žena starija, veća je verovatnoća da će se naći u tradicionalnijoj situaciji u kojoj je njen supružnik ključni menadžer bogatstva domaćinstva, a ne među mlađim generacijama. Sa ženama mlađim od 45 godina, Bel kaže, „stvar je veoma drugačija – ove žene su mnogo više orijentisane na karijeru i duže za sebe“.

    Banke, budžet

    Novac (Freepik)

    Žene sada u proseku stupaju u svoj prvi brak sa 28 godina, u poređenju sa 22 godine 1980. Takođe je veći fokus na obrazovanju žena sada nego u prethodnim generacijama.

    „Ono što smo otkrili je da mlađe žene imaju tendenciju da se više samoobrazuju… i samo su finansijski nezavisne“, rekla je Bel.

    „Oni znaju da postavljaju prava pitanja, a takođe su skloniji da traže stručni savet više nego muškarci, što je dobro. Dakle, znaju šta znaju, ali znaju i ono što ne znaju, a to je jedna od prednosti koju vidimo, a posebno je izražena kod mlađih žena.“

    Žene kao demografska grupa pokazale su se kao odlične u donošenju odluka o finansijskom ulaganju, rekla je Bel, jer imaju tendenciju da svoje odluke sagledaju holistički i da ih se drže na duge staze. Ona je ukazala na studiju Univerziteta Kalifornije u Berkliju koja je otkrila da su žene investitori vremenom nadmašile muškarce, a rezultati su direktno pripisani tome što su muškarci bili previše samouvereni i ostvaruju više trgovanja.

    Izvor: BIZLife

    Foto: Freepik/Pexels

    What's your reaction?

    Ostavite komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE