Prodaje se crnogorsko ostrvo: Cena 80 mil. EUR
Vest da se prodaje čuveno Ostrvo cvijeća u Bokokotorskom zalivu obišla je region, međutim njegova sudbina još uvek će ostati nepoznata pošto ono ipak nije na prodaju već ostrvo koje se nalazi odmah pored njega.
Najveće bokeljsko ostrvo Stradioti poznatije kao Sveti Marko prošle godine je, prema pisanju podgoričkih Vijesti završilo u rukama kompanije sa Malte, no sada je opet na prodaju.
„Došlo je do nesporazuma, ne prodaje se Ostrvo cvijeća već ostrvo Sveti Marko. Ono je čitavo na prodaju, a prema mojim saznanjima cena je oko 80 miliona evra. U svakom slučaju to je jedan od najznačajnijih resursa kojim raspolaze Crna Gora i to bi bio strašan zamajac za čitavu turističku privredu. Nekada je to bilo izuzetno popularno letovalište i ostrvo Sveti Marko bilo je visoko poziciorano na turističkoj mapi Mediterana i prava atrakcija za turiste“, izjavio je Željko Komnenović, predsednik opštine Tivat.
View this post on Instagram
Pre kompanije sa Malte, ostrvo Sveti Marko ili Stradioti je oko 15 godina bilo u vlasništvu ruske grupacije Metropol.
Uprkos velikim planovima kad je u pitanju izgradnja turističke infrastrukture, pre svega luksuznih kompleksa, ništa od toga nije realizovano pa se ponovni procvat ove ekskluzivne lokacije još uvek čeka.
Ostrvo Sveti Marko prostire se na skoro 340.000 kvadrata i mnogi ga smatraju za pravi netaknuti prirodni raj. Na njemu se nalazi veliko bogatsvo mediteranske šume, maslinjaci ali i veoma značajni areheolološki lokaliteti, prenosi Biznis Telegraf.
Biznismen sa Malte ipak nije kupio ostrvo
Kazao je tada da ima „velike planove“ za njega, ali da ostrvo još nije kupio, jer razmatra sve mogućnosti.
View this post on Instagram
U evidenciji Uprave za katastar i državnu imovinu Crne Gore skoro sve parcele na ostrvu zvanično se vode na dosadašnjeg vlasnika – kompaniju “Ostrvo Sveti Marko” iz Tivta. Ta fima formirana je 2007. godine, kada je ostrvo koje je bilo najatraktivnija imovina nekada remonirane turističke firme “Putnik” iz Beograda, prešlo u ruke novog vlasnika “Putnika” ruske kompanije “Metropol” iza koje je stajao ruski biznismen Mihail Slipenčuk.
Izvor: BIZLife