Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    Luksuzno stanovanje u srcu Beograda

    Projekat „Legacy at Prote Mateje” obuhvata spoj klasičnih arhitektonskih elemenata i modernog dizajna, sa naglaskom na funkcionalnost i udobnost stanara. Prirodni materijali donose toplinu i eleganciju, dok stanarima pružaju priliku da prilagode enterijer svojim potrebama.

    O svemu tome, na pitanja magazina BIZ­Life zajedno su odgovarale Milena M. Kalinić, šefica grupe za arhitektonsko projektovanje, i Zora J. Pajčin, arhitektkinja i dizajnerka enterijera, iz kompanije Bureau Cube Partners.

    • Kako ste pri projektovanju objekta „Legacy at Prote Mateje” uspeli da spojite klasične arhitektonske elemente sa savremenim estetskim zahtevima modernog gradskog života?

    Pri projektovanju objekta „Legacy at Prote Mateje”, osnovni princip tretmana fasadnih površina bilo je spajanje savremenih i klasičnih dekorativnih elemenata, sa usmerenjem na reprezentativnost i visoke standarde. Akcenat je stavljen na prostorni iskorak koji povezuje modernu estetiku sa klasičnim principima harmonije i simetrije, stvarajući blagu ritmičnost kroz igru između punog i praznog prostora i različite dubinske formate. Klasična elegancija je očuvana kroz dekorativne detalje, dok moderni elementi, poput ozelenjene čelične markize iznad prizemlja i zid zavese, doprinose funkcionalnosti i estetskoj sofisticiranosti objekta, stvarajući harmoničan spoj tradicionalnog i savremenog dizajna.

    • Koliko je kompleksna bila faza projektovanja, s obzirom na lokaciju projekta, u srcu grada? Kako ste uskladili potrebu za luksuznim stanovanjem sa očuvanjem okoline i prilagođavanjem staroj gradskoj arhitekturi?

    Projektovanje ovako luksuznog stambenog objekta u srcu Beograda složen je proces koji zahteva pažljivo balansiranje između različitih, često suprotstavljenih faktora. Kroz detaljnu analizu različitih parametara i regulative, pažljivo projektovanje, uvažavanje lokalnih specifičnosti i implementaciju održivih rešenja – postignut je visok nivo funkcionalnosti i udobnosti, dok se u isto vreme zadržava estetski i kulturni integritet urbanog okruženja. Korišćenjem tradicionalnih materijala, oblika i detalja koji odražavaju istorijski kontekst, razvijen je dizajn koji se uklapa u postojeću arhitekturu, čuvajući karakteristike i stilove lokalnog gradskog ambijenta.

    • Kada ste projektovali enterijer stambenih jedinica, šta je bio vaš prioritet u pogledu funkcionalnosti i udobnosti?

    Pri projektovanju enterijera prvenstveno smo se trudili da raspored prostorija bude logičan i funkcionalan. Jasno odvojene dnevne i noćne zone, komforna ulazna zona, fleksibilna dnevna zona i optimalan broj servisnih prostorija bili su kriterijumi kojima smo se vodili pri organizaciji stambenih jedinica. Projektovani su veliki otvori, kako bi se povećala količina prirodne svetlosti u stambenim jedinicama, a posebna pažnja je posvećena efikasnim sistemima ventilacije i klimatizacije za kontrolu temperature i kvaliteta vazduha.

    Stanarima je omogućeno da prilagode organizaciju svog stana još pri izvođenju, prema vlastitim željama i potrebama. U ponudi je širok spektar enterijerskih završnih obrada, koje dodatno doprinose personalizaciji svake od stambenih jedinica.

    Predviđena je implementacija sigurnosnih mera, kao što su sigurnosni sistemi, ulazna protivprovalna vrata italijanske proizvodnje na svakoj stambenoj jedinici, kvalitetna rasveta na ulazima i hodnicima, usluga portira 24/7 i slično.

    Uzimajući u obzir ove aspekte, cilj je stvoriti stambeni prostor koji je ne samo funkcionalan i udoban već i estetski privlačan i prilagođen potrebama korisnika. Kroz pažljivo projektovanje i implementaciju ovih elemenata – stvorili smo okruženje koje poboljšava kvalitet života stanara i čini njihov dom prijatnim mestom za življenje.

    • Kakvu ste ulogu dali prirodnim materijalima u stvaranju topline i sofisticiranosti unutar javnih prostora? Da li je bilo izazova u nabavci i primeni tih materijala?

    Prirodni materijali igraju ključnu ulogu u stvaranju generalnog utiska korisnika unutar javnih prostora. Korišćenje materijala poput drveta, prirodnog kamena, stakla i metala značajno je doprinelo luksuznoj estetici i osećaju udobnosti u prostoru. Drveni elementi u obliku zidnih obloga i dekorativnih detalja doprineli su osećaju udobnosti i prirodnosti, dok je prirodni kamen povećao notu sofisticiranosti i dao robustan karakter prostoru. Kamen je iskorišćen za oblaganje zidova i podova, ali i kao deo nameštaja, pružajući dugotrajnu lepotu i prirodnu teksturu javnim prostorima.

    Prirodni materijali, posebno oni visokog kvaliteta, poput specijalnih vrsta drveta ili retkog kamena, mogu biti teže dostupni i skuplji, ali uz pouzdane dobavljače i vrlo pažljiv vid transporta – uspeli smo da prevaziđemo sve prepreke koje su se javile pri izvođenju i nabavci.

    • Koji su najčešći zahtevi kupaca i kako ste uspeli da ispunite njihove individualne potrebe?

    Naši dizajneri enterijera i projektanti angažovani su na detaljnom razumevanju potreba korisnika kroz direktne konsultacije sa kupcima. Svaka stambena jedinica može se preprojektovati kako bi zadovoljila specifične zahteve, pružajući fleksibilnost i omogućavajući personalizaciju enterijera.

    Kupci često teže vizuelno privlačnom dizajnu koji odražava njihov lični stil i ukus. Svi završni materijali i elementi dostupni su kroz uzorke i vizualizacije, omogućavajući kupcima da steknu jasnu predstavu o finalnom proizvodu.

    Nezamenljiva stavka na ovoj listi jesu i kvalitetni materijali svetski poznatih proizvođača, koji su prošli rigorozne kontrole kvaliteta, osiguravajući dugotrajnost i pouzdanost.

    Još jedna vrlo bitna stavka jeste otvorena komunikacija. Održavamo otvorenu i jasnu komunikaciju tokom celog procesa, pružajući kvalitetnu uslugu i tražeći povratne informacije, kako bismo osigurali da projekat ide u pravom smeru. Ovaj pristup omogućava ne samo stvaranje kvalitetnih i estetski zadovoljavajućih stambenih jedinica već i jačanje odnosa sa kupcima kroz transparentnost i prilagođavanje njihovim potrebama.

    • Kako ste osmislili spa centar u okviru zgrade tako da bude savršen kutak za relaksaciju?

    Projektovanje spa centra unutar objekta „Legacy at Prote Mateje” zahtevalo je pažljiv pristup kako bi se stvorio idealan prostor za relaksaciju. Smešten u mirnom delu prizemlja, daleko od buke, spa centar je organizovan u različite funkcionalne zone, uključujući pristupnu zonu, svlačionice, te mokru zonu sa laundžom, saunom, parnim kupatilom i bazenom.

    Pri dizajnu su korišćeni prirodni materijali, poput drveta, kamena i stakla, uz neutralne boje, koje doprinose opuštajućoj atmosferi. Osvetljenje je pažljivo planirano, s velikim prozorima za prirodno svetlo i mekim, podesivim veštačkim svetlom koje stvara prijatan ambijent.

    Kombinovanjem ovih elemenata spa centar nudi funkcionalan i estetski prijatan prostor, pružajući stanarima vrhunsko iskustvo relaksacije.

    • S obzirom na kompleksnost objekta, kako ste tokom izgradnje uspeli da sve segmente integrišete u jedinstvenu celinu? Koji vam je, u tom smislu, bio najveći izazov?

    Tokom izgradnje objekta „Legacy at Prote Mateje” ključna je bila precizna koordinacija svih učesnika u projektovanju i izvođenju. Fokusirali smo se na otvorenu komunikaciju između arhitekata, investitora i izvođača, preciznu izradu i montažu, te fleksibilnost u prilagođavanju planova. Najveći izazov bilo je usklađivanje različitih materijala i dekorativnih elemenata kako bismo osigurali najviši kvalitet izvođenja svih detalja, a pri tome zadržali originalnu viziju projekta.

    Saznajte sve o dešavanjima u biznisu, budite u toku sa lifestyle temama. PRIJAVITE SE NA NAŠ NEWSLETTER.

     

    Izvor: BIZLife Magazin

    Foto: Promo

    What's your reaction?

    Ostavite komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE