Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    grad

    Youtube optužen zbog lažnih Maskovih snimaka za kriptovalute koji su PREVARA

    Video platforma YouTube je kritikovana jer nije uspela da se uhvati u koštac sa sajber-kriminalacima koji strimuju lažne snimke Ilona Maska kako bi prevarili gledaoce. Kriminalci kradu YouTube naloge i koriste video-zapise za promovisanje lažnih poklona koji podrazumevaju kriptovalute.

    Ilon Mask je pre nekoliko dana rekao da se platforma ne bavi „oglasima za prevaru“. Međutim, iz YouTube-a kažu da uklanjaju kanale koji su prijavljeni.

    Mnogo meseci strimovi zavaravaju hiljade ljudi da šalju kriptovalute kriminalcima, misleći da će dobiti nagradu od vlasnika Tesle Ilona Maska.

    Jedna od najčešćih veza ka web lokaciji https://elon-k2.live/ poziva ljude da udvostruče svoj novac slanjem Bitcoina ili Ethereuma na adrese digitalnog novčanika koje se oglašavaju. Istorija transakcija je pokazala da su prevaranti zaradili 243.000 dolara za nešto više od nedelju dana.

    Na nekoliko dana hakeri menjaju naziv i sliku desetina YouTube kanala kako bi izgledali kao zvanični Teslini. Postoji pretpostavka da kupuju uparenu e-poštu i lozinke od prethodnih kršenja podataka na mreži ili jednostavno isprobavaju uobičajene pasvorde sa poznatim imejl adresama.

    Hakeri

    Haker (Pixabay)

    Prevaranti hakovali muzičara

    Čileanskom umetniku Aisack-u hakovan je i otet YouTube kanal pre dve nedelje.

    „Moji pratioci na drugim društvenim mrežama počeli su da me pitaju šta se dešava sa imenom mog kanala. Bili su veoma zbunjeni zašto strimujem Teslin sadržaj. Hakovanje mog kanala me je mnogo povredilo, pošto me nekoliko dana deli od objavljivanja novog muzičkog spota. Sada pravim drugi kao rezervnu kopiju i ponovo postavljam više od 10 godina rada na platformu“, rekao je on.

    Youtube je saopštio da je uklonio jedan od kanala na koji ga je BBC News upozorio.

    „Imamo stroge smernice zajednice koje zabranjuju prevare, uključujući lažno predstavljanje i hakovanje“, navela je kompanija.

    Youtube

    YouTube

    Ima mnogo žrtava, berza kriptovalute ključna

    Prošle godine, jedan čovek koji se nadao da će udvostručiti svoj novac poslao je prevarantima bitkoine u vrednosti od 400.000 dolara, nakon što je video lažni oglas na Tviteru. Do sada ove godine prevaranti imaju manje uspeha, rekao je osnivač servisa za velike transakcije ,,Whale Alert“ Frank van Weert. Uprkos tome i dalje zarađuju milione i spremni su za povećanje ako cena bitkoina poraste.

    „Brojke se smanjuju u poređenju sa 2021. – ali još uvek ima mnogo žrtava koje padaju na to, dok razvijaju svoju taktiku“, rekao je Frank.

    Prevaranti bi mogli da se zaustave ako bi berze kriptovaluta blokirale njihove novčanike kako bi ih sprečile da unovče svoje ukradene novčiće, dodao je on.

    Ogromna većina lažnih strimova uživo prikazuje julski panel finansijske kompanije ARK Invest sa Maskom, a potom i izvršnim direktorom Tvitera Džekom Dorsijem.

    Portparolka je rekla za BBC News da je ARK „svestan hakovanih YouTube kanala trećih strana koji se lažno predstavljaju kao ARK“.

    „Ovi nalozi su imitatori i nisu ni na koji način povezani sa ARK Investom. ARK Invest nikada neće koristiti YouTube ili druge društvene mreže za prikupljanje novca, uključujući i kriptovalute“, istakla je ona.

    Izvor: BBC

    Foto: Beta/AP, Pixabay

    What's your reaction?

    Ostavite komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE