Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    Kako koristiti tehnologiju u učionici: Vodič za nastavnike

    Da li mislite da tehnologija pripada u učionici?

    Tehnologija je tako širok pojam, što čini odgovor na ovo pitanje neodređenim ili, u najboljem slučaju, prilično obimnim. Kada se pravilno koristi, tehnologija može pomoći učenicima da razvijaju nove veštine. S druge strane, kada se zloupotrebljava, može ometati razvoj i napredak putem distrakcija i smanjenja međusobne interakcije među vršnjacima.

    Ako ste nastavnik, evo kako možete uključiti tehnologiju u svoju učionicu i iskoristiti njene prednosti, ne nanoseći pritom štetu učenicima.

    Tradicionalno školsko obrazovanje je daleko iza nas, ali to nužno ne mora biti loše. Uvođenje interneta i raznovrsnih novih uređaja omogućava nastavnicima da efikasnije dele znanje, ali istovremeno čini proces učenja mnogo zabavnijim za učenike. Takođe, učenici koji koriste internet tokom časa mogu savladati digitalnu pismenost i naučiti tehničke veštine koje će im trebati tokom daljeg školovanja ili zaposlenja.

    Međutim, nastavnici mogu uključiti tehnologiju u učionicu uz ograničavanje korišćenja pametnih telefona i interneta. Najbolji deo? Za ostvarenje ove ideje ne trebaju skupi uređaji niti veliki budžet.

    Gejmifikovano učenje

    Gejmifikacija učenja čini tradicionalni proces učenja malo manje dosadnim. Kao što ste već primetili, mnogi učenici se muče da prate gradivo i da ostanu angažovani tokom časa. Gejmifikacija pruža strukturu učenju, čineći ga vidljivijim i zanimljivijim. Ona ne samo da može povećati nivo angažovanja u učionicama, već može doprineti kognitivnom razvoju i podsticati timsku saradnju.

    Digitalni izleti

    Školski izleti i posete muzejima ili istorijskim lokalitetima mogu učiniti nastavni plan i program uzbudljivijim i razumljivijim za učenike. Ipak, školski izleti nisu česti; u najboljem slučaju, dešavaju se nekoliko puta godišnje. Takođe moramo uzeti u obzir da školski izleti nisu besplatni, što nekad isključuje učenike iz ovih zajedničkih aktivnosti.

    S druge strane, virtuelni obilasci su ekonomični i ne nose toliko rizika kao standardni terenski izleti. Oni omogućavaju pristupačnije učenje i pružaju raznolike obrazovne doživljaje.

    Za ostale smernice postetite WebMind portal.

    Izvor: WebMind

    Foto: WebMind

    What's your reaction?

    Ostavite komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE