Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    Dan zaljubljenih

    Da li biste pojeli kikiriki puter sa delovima BUBAŠVABE? Možda već jeste (VIDEO)

    Sve češće možemo pročitati to kako su određeni kontigenti hrane vraćeni sa granice, kako su pića izazvala ozbiljne zdravstvene probleme kod ljudi ili jednostavno trovanje hranom.

    Jednostavno, ne želite da vam se nešto od ovoga dogodi, kao što ne želite da vam se bubašvada nađe u kikiriki puteru ili bar njeni delovi.

    Nažalost, verovatno ste ih do sada pojeli mnogo jer se životinjski delovi nalaze u gotovo svemu što se komercijalno proizvodi u velikim postrojenjima, poput pomenutog kikiriki putera, grickalica, špageta…

    Popularni tiktoker Zack D. podelio je video na ovoj društvenoj mreži gde govori o tome koju količinu životinjskih fragmenata FAD (Američka Uprava za hranu i lekove) dozvoljava u hrani.

    Za kikiriki

    „Ako naručite hamburger i nađete bubašvabu u njemu, da li biste ga i dalje jeli? Verovatno ne? Šta ako se samo nekoliko sitnih komadića te bubašvabe pomeša sa teglom putera od kikirikija. Da li bi to pojeli? Pa, velike su šanse da ste to već uradili. Vidite, FDA dozvoljava određenu količinu zagađivača u prehrambenim proizvodima. Toj tegla putera od kikirikija je dozvoljeno da sadrži oko 130 fragmenata insekata. Kutiji špageta je dozvoljeno 600 fragmenata insekata, plus devet dlaka glodara. Očigledno, ove količine su toliko male da se ne vide kao pretnja po zdravlje, ali je i dalje teško razmišljati o tome“, objasnio je Zack.

    @zackdfilms92The FDA Allows This?! 🤮♬ original sound – Zack D. Films

    Nazvana „defekti u hrani“, ove raskomadane životinje i njihov izmet su nesrećni nusproizvod uzgoja i berbe hrane.

    „Ekonomski je nepraktično uzgajati, sakupljati ili prerađivati sirove proizvode koji su potpuno bez neopasnih, prirodnih, neizbežnih defekata“, kaže američka administracija za hranu i lekove.

    Dakle, iako ne postoji način da se otarasimo svih stvorenja koja bi mogla da se provozaju duž lanca prerade hrane, FDA je uspostavila standarde kako bi nedostatke u hrani svela na minimum.

    Tako su propisani standardi kada se radi o kafi, maslacu, čokoladi i drugim namirnicama koje svakodnevno konzumiramo.

    Izvor: BIZLife

    What's your reaction?

    Ostavite komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE