Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    Eksperiment, mogul

    Antiejdžing mogul zamorče u kontroverznom eksperimentu: Želi da živi 200 godina

    Brajan Džonson, 46-godišnji tehnološki mogul koji troši 2 miliona dolara godišnje da bi imaoo telo 18-godišnjaka, odleteo je na ostrvo kod Hondurasa zbog radikalne nove genske terapije koja tvrdi da povećava mišićnu masu i gustinu kostiju dok istovremeno smanjuje telesne masti, a košta 25.000 dolara po tretmanu.

    Džonson, čiji režim protiv starenja uključuje brojanje noćnih erekcija i zamenu krvi sa njegovim sinom, deo je grupe koja se dobrovoljno prijavila da se podvrgne tehnici genetskog poboljšanja koju nudi startap kompanija Minicircle Inc, koju podržavaju tehnološki mogul milijarder Piter Thiel i izvršni direktor OpenAI Sem Altman.

    On je za Bloomberg rekao da genska terapija ima potencijal da mu omogući da postigne svoj cilj da doživi 200 godina.

    „Izgradili smo osnove ishrane, vežbanja, sna i svih stvari za koje znamo da treba da radimo, ali to me neće dovesti do 200 godina. Genske terapije obećavaju da će to učiniti“, rekao je Džonson za Blumberg.

    Pocepao rukama majicu na pola

    Džonsonov tretman mu je omogućio da golim rukama pocepa majicu na pola, iako je dodao da još nije postavio nove rekorde izdržljivosti ili treninga. Rekao je da planira dodatne injekcije genske terapije za koje se nada da će se koristi vremenom akumulirati.

    „To se vremenom povećava. Očekujem da će u narednih nekoliko meseci početi da primećuje stvari“, rekao je Džonson za Blumberg.

    Dok je kompanija sa sedištem u Ostinu u Teksasu, njena glavna fabrika radi na Roatanu, tropskom ostrvu nedaleko od Hondurasa, navodi Bloomberg. Ostrvo je izabrano zbog svojih labavih propisa, što je neophodno za tretman koji tek treba da bude odobren od strane američke Uprave za hranu i lekove.

    Cilj genske terapije

    Genska terapija ima za cilj da pojača proizvodnju folistatina u telu, proteina koji pokreće proces u telu koji dovodi do povećane proizvodnje mišića.

    Tvrdnje da bi tretman genom mogao da dovede do produženja životnog veka naišle su na skepticizam među naučnicima koji kažu da nisu napravljene studije koje bi podržale ovu tvrdnju.

    „Oni nemaju dokaza da te terapije rade, nemaju smisla iz naučne perspektive i verovatno će ubiti nekoga izazivanjem raka ili otkazivanjem jetre“, napisala je u svom biltenu Kristin Gloriozo, lekar i neuronaučnik koji je kritikovao genske terapije.

    Kompanija tvrdi da terapija uvodi nova genetska uputstva u ljudsku ćeliju.

    Uvođenje folistatina „poboljšava sastav tkiva i produžava životni vek kod zdravih miševa za 34%“, navodi kompanija.

    Kompanija je saopštila da je sprovela ispitivanje u kom su 44 osobe starosti između 23 i 89 godina videle da je njihova genetska starost u proseku smanjena za 11 godina.

    „Takođe smo primetili poboljšanja u mišićnoj masi, gustini kostiju, smanjenju telesne masti i opštem osećaju poboljšanog blagostanja“, rekao je Mek Dejvis, suosnivač Minicirkla, za Blumberg.

    Dejvis se nada da će Džonson, koji je stekao kult sledbenika na mreži kroz svoj mnogo publicirani i dokumentovani režim protiv starenja projekta, posvetiti pažnju kompaniji u nadi da će privući veću klijentelu.

    Izvor: BIZLife

    Foto: Unsplash/Pixabay

    What's your reaction?

    Ostavite komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE